lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 24 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 25 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 26. Október, , Dnes oslavuje Demeter
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Zažnite, rýchlo zažnite!

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 18.1.2001
späť
Späť

Poslať
 V minulosti sme sa často čudovali Angličanom, že každodennou témou ich rozhovorov je počasie. Napokon sa zistilo, že prekliata londýnska hmla, nevzniká vplyvom níží ani výší, ale že ju má na svedomí vietor, ktorý zráža z komínov dym do ulíc. Prestalo sa kúriť uhlím a v Londýne sa vyjasnilo.
U nás bolo jasno odjakživa. V lete bolo teplo, na jeseň sa ochladilo, v zime mrzlo a padal sneh a na jar sa príroda zobudila a začala pučať.
Bolo. Dnes si už človek nemôže byť istý ani tým počasím. Isté však je, že počasie má na nás omnoho väčší vplyv ako si pripúšťame. Najmä intenzita slnečných lúčov. Teplé a slnečné počasie, ktoré sme zažili ostatné leto prinieslo dehydratáciu, bolesti hlavy, kolapsy, podráždenosť.
U relatívne zdravých ľudí, to síce nebolo na prášky, ale nebola to pohoda. Srdciari puchli, obézny ešte spomalili tempo, nervózni šaleli a všetci sa tešili na zimu. Tá tohtoročná je rovnako nevydarená, ako bolo leto. Stromy pučia, vtáky zabudli odletieť, priletel k nám pelikán, jazerá nezamrzli. Nezamrzli ani vírusy a tak nás ohrozuje
Chrípka. Obyčajná, hoci neobyčajne silná chrípka, aj jej patvar črevná chrípka, kašeľ, vírusový zápal priedušiek...
O štvrtej je tma a my sme zachmúrení, melancholickí, málo výkonní. Bez nálady. A potom sa ešte dozvieme, že aj keď sa to nezdá, zima je pre infarkty omnoho priaznivejšia. Dokonca aj taká slabá ako je tohtoročná. Vianočné stresy, finančné uzávierky, veľa kalorického jedla, nekonečná šeď a tma majú zlý vplyv na naše srdce. Liekom na počasie môže byť silné svetlo. V každom kúte lampa a v každej lampe stovka žiarovka. Keď vás neporazí zo šera, infarkt vás skolí, pri platení účtu za elektriku. Vedci ďalej odporúčajú terapiu vôňou jarných a letných kvetín.
Dokonca už vznikajú ordinácie, kde sa pôjdete nadýchať vône fialiek alebo ruží. Mnohí pacienti vraj odtiaľ odchádzajú ako znovuzrodení. Každú takúto terapiu odporúčame, pretože v zime je vraj viac vrážd, rodinných hádok a klinických prípadov bulímie. Častejšie sú samovraždy a viac ľudí podľahne duševným chorobám.
Najmä ťažkým formám depresie. Podľa výskumov, až 4% populácie majú v zime problémy s klinickou depresiou a 10% trpí „zimnou“ depresiou. Jej symptómy / znížená sexualita, otupelosť, priberanie, alebo nechuť k jedlu, napätie/ sú síce nepríjemné, ale nevyžadujú si pomoc psychiatra.
Takže, hor sa na svetlo a vône. Kúpeľovú soľ, telové mlieko, krém, aromalampu, odparovač všetko naplňte vôňou leta a všade kde môžete dajte zeleň.
Do leta už chýba približne 180 dní.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!