lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 14. August, , Dnes oslavuje Mojmír
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Maslo či margarín

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 23.1.2002
späť
Späť

Poslať
 

Každá gazdinka používa v kuchyni na varenie niečo iné. Jedna maslo, iná olej, ďalšia stužené tuky, či margarín. Väčšina ale dáva prednosť klasickému stolnému maslu. Je to kvôli jeho dobrým vlastnostiam, chuti a výnimočnej vôni pri varení. Ale aj maslo má aj svoje nedostatky, ktoré vyplývajú z jeho chemického zloženia.

Hlavným nedostatkom je vysoký obsah nasýtených mastných kyselín a cholesterolu, ktoré zvyšujú hladinu krvných lipidov a cholesterolu. Maslo je pre toto chemické zloženie nevhodné pre ľudí, ktorí trpia srdcovo-cievnymi chorobami a tak isto pre tých, ktorí chcú týmto chorobám úspešne predchádzať.

Rastlinné tuky majú síce horšiu chuť, ale zloženie omnoho priaznivejšie. Dokonca existuje niekoľko druhov, ktoré sú určené buď na varenie, na pečenie alebo na bežné konzumovanie. Väčšina týchto rastlinných tukov má v priemere o 10% nižší obsah tuku ako maslo. Toto plus sa dá výborne využiť na zámerné zníženie obsahu tuku v pokrme, ktorý sa má pripravovať s klasickým maslom. Ak sa rozhodnete obsah tuku dodržať, mali by ste použiť úmerné množstvo rastlinného tuku (obsah tuku a ďalšie dôležité informácie nájdete na etikete výrobku). Chuť jedla pri tom ostane rovnako dobrá a pri pečení budú koláčiky krehkejšie, chrumkavejšie a ľahšie.

Ak chcete seba a svoju rodinu živiť zdravo, vždy si prečítajte etiketu, lebo nezáleží len na tom koľko, ale aj aké tuky konzumujeme. Tak isto by sme nemali používať len jeden druh tuku. Každý tuk má osobitné vlastnosti, ktoré sú vhodné hlavne pre určitý druh jedla. Prísun tukov je pre správne fungovanie nášho organizmu veľmi dôležitý. To však neznamená, že by sme sa mali prepchávať maslom. Tuky by mali mať maximálne 30 percentný energetický podiel v našej dennej dávke potravy.

Všetky tuky používajte s mierou a vyberajte hlavne tuky s vysokým obsahom nenasýtených kyselín. Tie prospievajú k zníženiu hladiny cholesterolu v krvi, a o to nám predsa ide, nie?

 Na čo sa ktorý tuk hodí najlepšie?

 Na pomazánky: rastlinné tuky, pomazánkové maslo (pre studenú kuchyňu sa hodia rastlinné tuky „light“, ktoré majú znížený obsah tuku), maslo.

 Na dresingy a zálievky: rastlinné oleje rafinované a lisované za studena (tieto oleje sú málo stabilné a treba ich použiť maximálne do týždňa od zakúpenia)

 Na krémy a rôzne náplne: rastlinné tuky, maslo (vhodné aj rastlinné tuky „light“)

 Na dusenie a pečenie mäsa: rastlinné oleje, maslo, rastlinné tuky (pre teplú kuchyňu sú najlepšie tuky s obsahom tuku okolo 70%)

 Na dlhodobé smaženie: fritovacie oleje (nie je to síce úsporné ale najlepšie je ich vymieňať po každom fritovaní)

 Na krátkodobé smaženie: rastlinné oleje, masť (maslo a rastlinné tuky radšej nie, rýchlo sa totiž prepaľujú)


Diskusia k článku:

Tuky, cholesteroly, kyseliny mastné aj nemastné, nasýtené aj nenasýtené... Rozhovory, ktoré sa odohrali na túto tému. V predajni: Flora - obsahuje (vraj) 50 % nenasýtených mastných kyselín. Moja otázka: Keď ich obsahuje iba 50 % prečo nestojí poloviu ceny? :-)) Svojho času nám do podnikového bufetu dodávali kvalitné jogurty od miestneho spracovateľa za priaznivejšie ceny ako v predjniach. Kolega, dodržujúci zásady zdravej výživy ma upozornil, že je to jogurt z neodstredeného mlieka a teda obsahuje veľké množstvo cholesterolu a teda je nebezpečne škodlivý..... Chabo som mu oponoval, že ja si doma na vyváženie dávam nie maslo ale stužený tuk Flora. Tu som bol vyhlásený za diletanta, lebo všetky pokrmové tuky sú škodlivé!!! Ich chemická podstata vraj spôsobuje rakovinu. Ten istý kolega - chovateľ sliepok raz zháňal plemeno perpeličiu vlašku. Na moju otázku prečo práve ju, odpovedal, že toto plemeno má v pomere k hmotnosti vajca veľký žĺtok. (Priaznivejší pomer majú vraj už iba Japonské prepelice.) Nesmelo som ho upozornil na obsah cholesterolu vo vaječnom žĺtku. Odpoveďou mi bolo, že cholesterol chráni priedušky... A tak mi teda odborníci na tuky smažené i nesmažené nasýtené i nenasýtené povedzte čo mám jesť. :-)
Neregistrovaný - Jan, 23.1.2002 15:17, pelech(`na`)dmd.sk
Milý Ján, papaj na čo máš chuť a ubráň sa zlu, nenávisti, kritizovaniu a iným čiernym myšlienkam, potom sa telo vysporiada so všetkým.
Neregistrovaný - Iva , 23.1.2002 20:21
Nuž, je to ťažké, rozhodnúť sa medzi poctivým maslom, o ktorom sa tvrdí, že zvyšuje cholesterol alebo medzi produktami chemického priemyslu zriedenými vodou, o ktorých výrobcovia potravín tvrdia, že sú "light". Najlepšia je zlatá stredná cesta. V článku mi chýbajú niektoré konkrétne údaje (o teplotách atď...)
Neregistrovaný - zdenka, 24.1.2002 08:39
Prosím o odpoveď na otázku: predával sa v našich obchodoch kedysi (60. roky minulého storočia) stužený pokrmový tuk s firemným pomenovaním SANA? Vďačím za potvrdenie tejto informácie.
Neregistrovaný - Vladimír, 29.6.2004 08:29, gejza59(`na`)pobox.sk
Pridával. a dokonca na neho bola reklama. Sana vlastná sestra masla.
Neregistrovaný - , 1.2.2009 20:28
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!