lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 03. Október, , Dnes oslavuje Stela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Čas pomáhať imunitnému systému

  Spracoval(a) : Mária Juritková
Dátum : 15.1.2007
späť
Späť

Poslať
 

Opäť je tu čas, kedy chladné dni pripravujú skúšku odolnosti nášmu imunitnému systému. Aj napriek tomu, že chrípkové obdobie sa neustále opakuje, nie sme celkom dôslední, a svojmu organizmu nepomáhame dostatočne.

V zime naša životospráva väčšinou nie je ukážková. Prijímame menej vitamínov, pretože nemáme k dispozícii čerstvé ovocie či zeleninu, nedostatok svetla a slnka sa podpisuje pod našu únavu, vo vzduchu je oveľa väčší výskyt baktérií a vírusov z organizmov chorých ľudí. Aj v takomto období si však môžeme pomôcť, a to napríklad prísunom enzýmov zvonka. Proteolytické enzýmy zabezpečujú rovnováhu nášho imunitného systému. Naše telo enzýmy produkuje, ale ak je z predošlého obdobia imunita oslabená alebo pretrváva, je vyššia pravdepodobnosť, že nám vyprodukované enzýmy nepostačia, a aj tak ochorieme.

Veľký význam enzýmov pre náš organizmus je známy už po stáročia. Ich systémové pôsobenie, ktoré je pre náš organizmus zvlášť dôležité, pretože napomáha cielene pôsobiť pri mnohých našich ťažkostiach, však bolo objavené asi pred polstoročím. Zaslúžil sa o to prof. Max Wolf z USA, ktorý bol zakladateľom tzv. systémovej enzymoterapie, ktorej podstatou je využívanie enzýmov živočíšneho i rastlinného pôvodu pre liečebné účely.

Obľúbeným prípravkom systémovej enzymoterapie je Wobenzym. Je cielenou kombináciou rastlinných enzýmov (bromelain z ananásu a papain z papáje), živočíšnych enzýmov (trypsín a chymotrypsín) a výťažku rutínu z pagodového stromu. Toto presne vyvážené zloženie účinne optimalizuje priebeh zápalového procesu v organizme a zabezpečuje, aby čo najskôr nastúpila fáza regenerácie postihnutého tkaniva. Proteolytické enzýmy v preparáte Wobenzym pri zápaloch zmierňujú opuch sliznice, zlepšujú transport hlienu z dýchacích ciest a účinne posilňujú imunitný systém. Pri súčasnom podávaní s antibiotikami zvyšujú ich koncentráciu v krvi, zabezpečujú ich prenikanie aj na ťažko prístupné postihnuté miesta (ako sú napríklad prínosné dutiny), a tak podporujú ich účinok.

Klinické výskumy dokázali, že zabraňujú tiež recidívam respiračných ochorení. Pri všetkých týchto priaznivých účinkoch má tento prípravok navyše minimálne alebo žiadne vedľajšie účinky a je dobre znášaný deťmi aj alergikmi. Wobenzym obmedzuje tiež vznik autoimunitných ochorení, ktoré vznikajú pri nesprávnej funkcii imunitného systému.

 


Diskusia k článku:

wobenzym?????? Jasne!!!!!!!!!! Za 3000 Sk!!!! Dobry tahac na financie a oblbovak!!!!!!!!!!!!!!!
Neregistrovaný - robo, 15.1.2007 02:56, hovno(`na`)wobenzyme.sk
Ja som objavila SP enzým od Valoviča, je oveľa lacnejší a poslúži tiež. Dostať v lekárni. Ešte jedno upozornenie: enzýmy spôsobujú riedenie krvi, keď som mala menzes som to hneď pocítila.
Neregistrovaný - Jola, 30.1.2007 13:11
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!