lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 27 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 37 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 25. Máj, , Dnes oslavuje Urban
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Čo zvyšuje našu odolnosť?

  Spracoval(a) : Natália Krížová
Dátum : 22.2.2002
späť
Späť

Poslať
 

Ženy a muži nielenže odlišne rozmýšľajú a sú naladení na inú strunu , ale majú dokonca aj rozličné slabé miesta. Preto by lekári mali voliť liečebnú metódu aj podľa pohlavia. Kým k tomu dôjde, prečítajte si, čo posilňuje odolnosť žien a mužov?


Skutočnosť, že sme každý iný, nie je žiadna novinka. Nevedelo sa však to, že rozdiel medzi ženami a mužmi je až taký priepastný.  Súčasné výskumy ukazujú, že to, čo jednému pohlaviu pomáha,  môže byť pred druhé celkom zbytočné. Za priepasť medzi pohlaviami sú zodpovedné gény, hormóny a spôsob správania. Ale väčšina lekárov špecifické rozdiely medzi pohlaviami vôbec neberie do úvahy. Uveďme aspoň jeden príklad: lieky proti zrážanlivosti krvi pri srdcovocievnych ochoreniach účinkujú u žien slabšie. A naopak, omnoho viac ako mužom im prospievajú prostriedky na znižovanie hladiny cholesterolu.  Od týchto rozdielov môže do značnej miery závisieť  úspech  liečby, a pritom sú trestuhodne zanedbávané.
Zbrane žien
Ženy majú k dispozícii silnejšie ochranné mechanizmy ako muži. Chromozóm X obsahuje informácie, ktoré ľudstvo chránia pred rakovinovými ochoreniami a starnutím buniek. Ženy majú tohto chromozómu dvojnásobné množstvo a preto sú lepšie chránené proti rakovine. To je zároveň možné vysvetlenie, prečo je napríklad úmrtie na karcinóm pľúc u mužov päťkrát vyššie ako u žien. Pri rakovine čreva je rozdiel dvojnásobný.
Ako posilňovať slabé stránky?
1 Pohyb zocelí srdce
Podľa odborníkov z univerzity v Toronte hrozí športovo aktívnym ženám šesťkrát nižšie riziko infarktu. Ženy síce utrpia srdcový infarkt zriedkavejšie ako muži, avšak dvakrát častejšie naň zomierajú.
2 Tajné rady kozmonautov
Ženy by si mali najmenej raz denne dôkladne natiahnuť všetky svaly, tri minúty sa prejsť svižným tempom a päť minút držať akúkoľvek väčšiu záťaž. Spomalia tým proces opotrebovania a posilnia si chrbtové svalstvo.
3 Slnko pre silné kosti
Až 87 percent pacientov, trpiacich osteoporózou, tvoria ženy. Už štvrť hodiny pobytu na slnku  umožní telu vytvárať viac vitamínu D a zvyšovať podiel vápnika v kostiach, čím sa kosti stávajú pevnejšie a odolnejšie.
4 Mäta proti bolestiam hlavy
Tri štvrtiny pacientov s migrénou tvoria ženy. Príčinou môže byť  hormonálna antikoncepcia, ovulácia alebo niektoré potraviny. Podľa vedcov z univerzity v nemeckom Kieli je na zmiernenie bolesti hlavy  veľmi účinný mätový olej. Pred spaním si ním natierame čelo, čím sa zbavíme prudkých bolestí.
5 Sója pre život
Na povzbudenie organizmu stačí ženám štvrť litra sójového mlieka denne. Je veľmi bohaté na izaflavonoidy, ktoré podporujú účinky hormónu estrogénu a tak znižujú riziko rakoviny.   Môžu takisto potlačiť tvorbu žalúdočných vredov .


 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!