lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 14. August, , Dnes oslavuje Mojmír
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Tahiťanka Tarita spomína na svoje manželstvo s Marlonom Brandom

  Spracoval(a) : Zuzana Konečná
Dátum : 3.2.2005
späť
Späť

Poslať
 

Tichomorská idyla medzi peknou Tahiťankou Taritou a hollywoodskou hviezdou Marlonom Brandom bola klamom. "Milovala som ho, súčasne som však mala z neho strach," hovorí Tarita o 43-ročnom manželstve s nezabudnuteľným ženským idolom.
    
Tarita, jednoduchá dcéra rybára z ostrova Bora-Bora, prežila s Marlonom pekné chvíle, zúfalstva a smútku však bolo v tomto vzťahu oveľa viac. "Bol egoistický, chorobne žiarlivý, egocentrický, ale aj násilnícky," povedala 65-ročná Tarita vo francúzskej televízii pri príležitosti vydania jej knihy spomienok "Marlon - moja láska, môj smútok".
    
Brando, ktorý sa stal nesmrteľným dokonalým stvárnením postavy mafiánskeho krstného otca v rovnomennom filme, zostal v spomienkach svojej ženy ako človek problémový, náladový, cholerický a dokonca vzbudzujúci hrôzu. Niekoľkokrát ju zbil opaskom dokrvava a vyhrážal sa, že ju zabije. Keď čakala prvého syna Teihotua, prikázal Tarite tehotenstvo prerušiť. Hlboko sa jej to dotklo. "Svoje deti mal Marlon rád, zároveň ich ale odmietal, keď niečo potrebovali," spomína Tarita.
    
Tragická smrť spoločnej dcéry Cheyenne, ktorá si vzala život v roku 1995 v dome svojej matky neďaleko Papeete na Tahiti "nás opäť zblížila," píše vo svojich spomienkach. V decembri 2003, pol roka pred Brandovou smrťou "sme slávili Vianoce spoločne, po prvý raz v 43-ročnom manželstve".
    
Pekná Polynézanka dlho odolávala Brandovmu šarmu a pokusom o zvedenie. Keď ho v roku 1960 ako 19-ročná spoznala počas nakrúcania filmu Vzbura na Bounty necítila spočiatku "vonkoncom nič". "Pre mňa bola úloha vo filme prácou, ktorá bola veľmi dobre zaplatená." Z Marlona mala strach a jeho pokusy o zblíženie rozhodne odmietala. "Tri mesiace sme spali v jednej posteli bez toho, aby sa ma dotkol," hovorí Tarita. "V noci som zostávala oblečená a on to chápal."
    
Po krátkom čase veľkej lásky nasledovali mnohé sklamania. Večný zvodca Marlon sa netajil ďalšími známosťami. "Prirodzene, že som žiarlila, Marlon ma však vysmial a robil si zo mňa posmech," hovorí Tarita. "Mám svoju hrdosť, nedala som teda na sebe nič poznať, v mojom vnútri však vrel hnev." Krátko po narodení syna Teihotua v 60. rokoch Marlon oznámil, že s matkou svojho syna už nemieni pestovať intímny vzťah. "Myslela som, že žartuje, on však myslel svoje rozhodnutie úplne vážne," spomína Tarita. Dcéra Cheyenne, narodená v roku 1970 prišla na svet po umelom oplodnení.
    
Tarita, ešte aj dnes pekná žena so smutným úsmevom, žije vo svojom bungalove pri Papeete. Na konci kvitnúcej záhrady stojí podobný dom, v ktorom Marlon trávil každý rok niekoľko týždňov. "Hovoril, tu som doma, sem prichádzam, kedy chcem." Spomienky Tarity Teriipaia vyšli koncom januára v knižnej edícii XO vo Francúzsku.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Brando bol bisexual
Neregistrovaný - Ernest, 10.12.2006 10:00
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!