lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 45 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 26 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 23. Máj, , Dnes oslavuje Želmíra
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Najčastejšie neliečený problém- inkontinencia 2/2

  Spracoval(a) : Zuzana Konečná
Dátum : 14.2.2005
späť
Späť

Poslať
 

Uniká moč, keď nechcete, alebo zostáva, keď nemá? Pomôže rovnaká liečba!

Ak človek trpí problémami s udržaním moču, mnohokrát sa mu zdá, akoby toaleta bola stredom sveta. Rovnakou mierou to platí pre ľudí s rôznymi problémami. Patria medzi nich nielen osoby, ktoré majú nadmerne aktívny močový mechúr a náhlu potrebu močenia pociťujú extrémne často, ale taktiež aj tí, ktorí trpia retenciou moču - teda tým, že sa ich močový mechúr nedokáže dokonale vyprázdniť. Ľudia s retenciou okrem častejšieho nútenia na moč môžu takisto trpieť infekciami mechúra, a častokrát sa musia cievkovať. Pre chorých s oboma typmi komplikácií, ktoré sa nepodarí odstrániť inými metódami, však existuje rovnaký liek: neurostimulátor. Podobných prístrojov existuje viac, v USA sa ale často používa prístroj InterStim, pretože ho preplácajú zdravotné poisťovne.

Ide o niekoľkocentimetrový implantát, ktorý sa zavádza do tela tesne nad kostrč a ktorý je pomocou drôtika napojený na krížový nerv, ktorý ovláda močový mechúr. Pretože má prístroj diaľkové ovládanie, je možné funkciu mechúra pohodlne upraviť. Pravdou však je, že neurostimulátor nepomôže každému. Pred implantáciou sa vždy jeho efekt testuje; na skúšobnú dobu 3 až 7 dní dostane pacient neurostimulátor, ktorý sa dá nosiť na opasku alebo v zadnom vrecku nohavíc a ktorý je pomocou drôtika napojený malým otvorom v koži na príslušný nerv. S týmto „testovacím“ prístrojom býva spokojných asi 85 percent užívateľov, ktorí sú adeptami na implantáciu; ostatným, bohužiaľ, ani neurostimulácia nepomôže.

Ako však odborníci v USA konštatujú, problémom je, že často ani lekári nevedia o tom, že podobná možnosť liečby je dostupná. Preto mnoho pacientov, ktorí neúspešne vyskúšali iné možnosti liečby problémov s močovými funkciami, majú svoje problémy i naďalej. Čo sa teda dá urobiť? Odborníci doporučujú, aby sa ľudia s pretrvávajúcimi problémami s udržaním moču obracali na odborné pracoviská, kde sú o najnovších možnostiach liečby informovaní.

Nový liek pre močové cesty? Brusnicový extrakt!
O tom, že príroda je silná liečiteľka, svedčí fakt, že sa často základom liekov stávajú najrôznejšie bylinky a výťažky z nich. V USA napríklad nedávno uviedli na trh liek Ultra Cranberry Extract, ktorý obsahuje patentovaný výťažok z brusníc Cran-Max. Ten je 34-krát koncentrovanejší ako bežná brusnicová šťava, a okrem toho má aj iné vylepšenia. A na čo to všetko „slúži“?

Bolo preukázané, že brusnice podporujú kondíciu močového ústrojenstva. Nielenže prispievajú k liečbe infekcií močových ciest, ale taktiež pomáhajú ich vzniku predchádzať. Ako odborníci upozorňujú, nový liek už prešiel klinickými štúdiami, ktoré tieto účinky potvrdili. Užívatelia extraktu sú tak menej často chorí, a rovnako tak – menej často navštevujú svojho lekára a klesá u nich i potreba nasadzovať antibiotiká. Pritom akékoľvek zlepšenie v týchto oblastiach je pre medicínu veľmi dôležité: Odhaduje sa, že niekedy v priebehu života prekoná infekciu močových ciest  80 percent žien, a asi každá piata žena týmito problémami trpí každoročne. Ide  celkovo o druhý najčastejší typ infekcií, ktoré ženy postihujú. V USA si ročne vyžiadajú 9,6 miliónov návštev u lekárov a liečba stojí každoročne viac ako miliardu dolárov. Zistilo sa taktiež, že infekcie močových ciest sú u žien druhou najčastejšou príčinou absencie v práci.

Aké sú teda výhody nového lieku? Vďaka svojej koncentrovanosti ho stačí podávať jedenkrát denne. Navyše má aj výnimočné zloženie. Obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorej antioxidačný účinok je ešte vyšší ako u obyčajného brusnicového džúsu. Naviac obsahuje všetky látky, ktoré sú v prírodných brusniciach, čo nie je u podobných prípravkov pravidlom. Výhodou nového extraktu je i to, že vďaka špeciálnej technológii prechádzajú účinné látky žalúdkom bez poškodenia. Začínajú sa tak do tela vstrebávať až v spodnej časti tráviaceho traktu, čo zabezpečuje vyššiu účinnosť. Okrem toho nový liek obsahuje i výťažky z ďalších troch rastlín, ktorých priaznivý vplyv na močové cesty je známy (napríklad z ibišteka).


Spravodaj INCO FORA

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!