lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 14. August, , Dnes oslavuje Mojmír
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Chráňme našich miláčikov! Zaslúžia si to

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 17.2.2013
späť
Späť

Poslať
 

Len ten, kto má doma štvornohého chlpáča, pochopí vzťah medzi „pánom a psom“. Len ten veľmi dobre rozumie spojeniu pes – najlepší priateľ človeka. Je málo príležitostí , kedy sa môžeme našim strážcom poďakovať. Dopriať im zdravý, plnohodnotný a spokojný život je asi ten najlepší spôsob.

Mnohí „psíčkari“ sa o svojho miláčika vzorne starajú. Kupujú mu len tú najlepšiu stravu, doprajú mu špičkovú starostlivosť, jednoducho ho považujú za členov rodiny. Ak si myslíte, že psy, ktoré sa majú ako v bavlnke, nemôžu mať blchy, kliešte či iné parazity, ste na veľkom omyle.

Stačí, ak sa „nakazí“ od iného psa alebo počas prechádzky v lese chytí kliešťa, vo vlhkých oblastiach pri potokoch a jazerách zase číhajú komáre. Vo vykúrených príbytkoch sa dobre darí aj blchám počas celého roka. Nebezpečenstvo je na každom kroku. Niektoré z týchto parazitov môžu dokonca prejsť aj na človeka. Tým, že chránime našich psíkov, chránime aj vlastnú rodinu. Za roky dôvery, ochrany a bezhraničnej „psej lásky“ sa môžeme našim štvornohým miláčikom odvďačiť. Minimálne zdravý a plnohodnotný život si zaslúžia. Ako ich teda môžeme ochrániť?

Jednoduchým a zároveň spoľahlivým riešením je antiparazitárny obojok Scalibor® Protectorband. Je odolný voči vode, nezapácha a poskytuje hneď štvornásobnú ochranu - proti kliešťom, blchám, komárom a pakomárom. Účinné látky sa uvoľňujú postupne, obojok tak chráni počas celej sezóny, kedy majú najmä kliešte zelenú. Zvyčajne sa objavujú s prvými teplými dňami. Najkritickejšie obdobie je od apríla do polovice októbra.

Je však dôležité, aby bol obojok správne nasadený. Ideálne je, ak je medzi obojkom a samotným povrchom krku psa najväčšia možná plocha počas celej doby nosenia. Zaistíte to tak, že pri nasadení by sa mali medzi obojok a kožu psa zmestiť dva prsty.

Ak našich miláčikov neochránime, môže to mať katastrofálny dopad. Kliešte patria k roztočom a vyskytujú sa vo všetkých krajinách sveta. Prenášajú ochorenia nebezpečné pre zvieratá, ale i človeka. V lese, barinách či na lúkach čakajú na teplokrvného hostiteľa, ktorému následne sajú krv. Choroby prenášané kliešťami sa donedávna vyskytovali najmä v oblasti Stredomoria. Dôsledkom globálneho otepľovania, zásahov do prírody a cestovania sa však tieto pre človeka i zviera nebezpečné ochorenia vyskytujú bežne aj u nás. V prípade našich maznáčikov prenášajú kliešte najmä tieto ochorenia: babezióza, borelióza. anaplazmóza, ehrlichióza či FSME – kliešťová encefalitída.

Deltamethrin, látka napustená v obojku Scalibor®Protectorband, následne pôsobí ako účinný repelent. Paraziti vykazujú i po krátkom kontakte s účinnou látkou precitlivenosť v nervových zakončeniach nôh, dochádza k tzv. „efektu horúcich nôh“. Ten vedie k tomu, že psa okamžite opúšťajú. Navyše, u nich látka spôsobuje poruchy koordinácie s následným ochrnutím a smrťou.

Spomeňte si na chvíle, keď je vám smutno a váš psík súcití s vami, keď vám doslova líže rany, keď vám neustále nosí loptičku, aby ste sa s ním hrali, keď skáče od radosti po návrate z práce, keď je počas búrky schovaný pod perinou vo vašej posteli alebo keď šteká na všetkých okoloidúcich, len aby vás ochránil. Áno, presne to je tá povestná psia láska. No nezaslúžia si po tom všetkom naši  „štvornohí parťáci“ to najlepšie?     

Obojky Scalibor®Protectorband kúpite u veterinára, v pet shope či na internete v dvoch veľkostiach (48 a 65 cm s možnosťou skrátenia),


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!