lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 03. Október, , Dnes oslavuje Stela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ktorá voda je pre dojčatá tá pravá?

  Spracoval(a) : Miriam Kruhlová
Dátum : 14.5.2008
späť
Späť

Poslať
 

V poradniach sa často stretávame s otázkou mamičiek, aká voda je pre ich dieťatko vlastne tá najlepšia. Na pultoch predajní je veľa druhov balených vôd, pravdaže nie všetky vyhovujú normám tak, aby mohli byť podávané našim maličkým. Určite je na mieste maminkám vo výbere poradiť – veď chceme, aby dostávali to najlepšie.

Je dôležité rozlíšiť balenú dojčenskú vodu od tej obyčajnej. Balená dojčenská voda predstavuje určitý nadštandart a vyšší stupeň kvality, pretože limity sú stanovené oveľa prísnejšie, ako pri pitnej vode. Naše bábätká by mali dostávať to najlepšie z prírodných zdrojov. Pri každej vode, ktorá je označená ako vhodná pre dojčatá, si môžeme byť istí tým, že prešla radom testov kvality a že je tým najlepším pre naše deti.

„Balená dojčenská voda predstavuje tú najvyššiu kvalitu, pretože limity sú tu stanovené oveľa prísnejšie, ako pri bežnej pitnej vode (ide napríklad o obsah dusičnanov). Celkový obsah minerálnych látok môže byť najviac 500mg/l. Pretože je pri tejto vode zakázaná akákoľvek úprava meniaca jej zloženie, je dojčenská voda jedinou balenou vodou, pri ktorej je zaručené pôvodné zloženie. Minimalizuje sa tiež príjem cudzorodých látok,“ hovorí pediatrička MUDr. Eva Beňová.

K najlepšie hodnoteným vodám, ktoré spĺňajú vyššie uvedené požiadavky a sú tak pre dojčatá veľmi vhodné, patrí už dlhodobo Toma Natura. Táto pramenitá voda pochádza z vrtu „Natura“ v prírodnej chránenej oblasti Adršpašsko-Teplických skál. Odborníci sa zhodujú v tom, že oblasť Adršpašsko-Teplických skál patrí k oblastiam s najkvalitnejšími vodnými zdrojmi v Českej republike. Táto lokalita bola v centre pozornosti už v roku 1986, keď ju Ministerstvo zdravotníctva vybralo ako najvhodnejší zdroj pre prípravu dojčenskej vody. Voda s nízkym obsahom minerálov, ktorá sa čerpá z priezračného jazera ukrytého pod pieskovcovými útvarmi Adršpašsko-Teplických skál, sa dostáva na stôl ľuďom nielen v Čechách, ale aj po celej Slovenskej republike vďaka značke Toma Natura.


 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!