lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 5 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 03. Október, , Dnes oslavuje Stela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Medzi nami ženami... Po čom vlastne ženy túžia?

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 17.5.2011
späť
Späť

Poslať
 

Vďaka rozsiahlemu prieskumu v dvanástich európskych krajinách vrátane Slovenska sa podarilo zistiť, aká je predstava žien o ideálnej antikoncepcii. A ako podľa Sloveniek vyzerá ideálny muž? Práve teraz sa začína jeho hľadanie!

 

Medzi najspoľahlivejšie a najpoužívanejšie spôsoby ochrany pred neželaným otehotnením patrí hormonálna antikoncepcia. Dnes už existuje vo forme tabliet, náplasti i vaginálneho krúžku a účinnosť všetkých foriem je takmer rovnaká. Podľa čoho sa teda ženy rozhodujú pre konkrétny typ antikoncepcie? V dvanástich krajinách vrátane Slovenska sa uskutočnil prieskum „Choice“ s cieľom zistiť preferencie žien v oblasti výberu vhodnej antikoncepcie a  čo od nej očakávajú a aké sú ich predstavy o ideálnej antikoncepcii.

Na Slovensku a v Českej republike bolo do prieskumu zaradených 1850 žien vo veku 18 – 40 rokov. Kým od lekára získali informácie o dostupných možnostiach hormonálnej antikoncepcie, až 45 % žien na Slovensku si chcelo zvoliť tabletu. Následne ich gynekológ informoval o všetkých typoch kombinovanej hormonálnej antikoncepcie – tablete, náplasti a vaginálnom krúžku. O všetkých možnostiach získali ženy rovnaké množstvo informácií, aby si metódy mohli samy porovnať a rozhodnúť sa, ktorú považujú za najvhodnejšiu. A po akej hormonálnej antikoncepcii teda ženy siahli,  pokiaľ poznajú všetky možnosti?

Podľa výsledkov až 62 % Sloveniek by si vybralo hormonálny antikoncepčný krúžok, kým tabletku by uprednostnilo 32 % žien na Slovensku a pre náplasť by sa rozhodli 2 % žien. Pre celkom inú formu antikoncepcie by sa rozhodli 2 % a rovnako 2 % žien sa ani po poradenstve lekára nevedeli rozhodnúť. Medzi hlavné dôvody, prečo by si ženy zvolili antikoncepčný krúžok, patrí jeho použitie len raz mesačne, ktoré vyzdvihlo až 95 % žien, jednoduché užívanie (60 %) a pohodlné použitie (58 %). Informácie o výsledkoch prieskumu, ako aj zaujímavé o dôležité informácie o antikoncepcii teraz ženy nájdu na pripravovanej web stránke www.antikoncepcia.sk.

Zdá sa, že ideálnu antikoncepciu sa nájsť podarilo, no je možné užívať si ju s „ideálnym chlapom“? Existuje vôbec ideálny muž a ak áno, aký je? Odpoveď na túto otázku sa snažia nájsť vari všetky ženy. Práve teraz preto začína prostredníctvom web stránky www.medzinamizenami.sk jeho hľadanie.

Môžu sa doňho zapojiť všetky ženy, ktoré napíšu krátky príbeh, úvahu alebo popíšu svoje predstavy na tému „Pravda o ideálnom chlapovi“ alebo „Po akom chlapovi ženy túžia“ a pošlú ho najneskôr do 31. júla 2011. Cieľom je zistiť, ako si ženy predstavujú svojho ideálneho partnera, ktorý by ich mohol sprevádzať životom bez zbytočných sporov.

Porotu bude zastupovať mladá, úspešná a ambiciózna spisovateľka Eva „Evita“ Urbaníková, ktorá vyberie desať najvtipnejších či najoriginálnejších príbehov. Deväť autoriek získa hodnotné darčekové poukážky do obchodov s odevmi, parfumami a kozmetikou a jedna sa bude môcť cítiť ako hviezda celý jeden deň - postarajú sa o ňu odborníci z oblasti líčenia, vlasového a odevného stylingu a profesionálna fotografka s ňou nafotí vlastný book s umeleckými fotografiami. Najlepší zo všetkých príbehov bude knižne spracovaný v priebehu roka 2012.

 


Diskusia k článku:

OK, az na to ze ziadne "my zeny" neexistuje
Neregistrovaný - hombre, 19.5.2011 23:55
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!