lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 12 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 20. August, , Dnes oslavuje Anabela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Obklopená vôňou

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 20.6.2001
späť
Späť

Poslať
 

Na vlastnej koži
Aj keď váš zrak omámi krása flakónika, mali by ste sa pri vyberaní parfému riadiť výlučne nosom. K unáhlenej kúpe parfému by vás nemalo zlákať ani to, že božsky vonia na vašej kamarátke. Ten istý parfém totiž vonia na každom človeku inak. Obrovský vplyv na to má pokožka: jej pH, hormonálne zmeny a takisto strava. Parfémy je najvhodnejšie kupovať v autorizovaných parfumériach, kde sú k dispozícii testery a vôňu možno vyskúšať aj na vlastnej koži. V spojení vašej vône s arómou parfému vzniká nová, neopakovateľná kompozícia. Ak parfém rozptýlime na odev alebo skúšobný papierik, ešte aspoň hodinu cítime uvoľňujúci sa alkohol a esencie. Rovnaké je to aj v prípade, že ovoniavame uzáver flakónika. Aby ste zistili, ako parfém vonia naozaj, počkajte niekoľko hodín. Srdce vône sa rozvíja len postupne. To je tá vôňa, ktorú cítime okamžite po nastriekaní. O niekoľko neskôr sa na povrch prederie na povrch hlavy vône. A až keď parfém uschne, objaví sa hlavná zložka – základ vône, ktorý nás sprevádza najdlhšie. Preto je dobré nechať si nastriekať parfém na pokožku a odísť. Ak sa vám bude vôňa páčiť a ak vydrží na vašej pokožke pár hodín, vráťte sa a kúpte si ho.

Anatómia vône
Nos je schopný rozoznať a rozlíšiť súčasne iba tri, štyri vône. Pri väčšom množstve už stratíme orientáciu. Najlepší nos máme ráno a najhoršie nám čuchový zmysel slúži po obede, kedy žlčník a pečeň ťažko pracujú. Parfém by sme nemali kupovať ak sme prechladnuté, máme migrénu, problémy so žlčníkom, sme unavené, alebo práve užívame antibiotiká. V strese alebo počas užívania niektorých liekov sa zloženie potu mení a vtedy na pokožke ináč ,,vyzerajú“ aj vône. V deň D, keď ste sa rozhodli ísť kupovať nový parfém, nepoužite žiadnu inú vôňu, aby ste nenarušili vonnú kompozíciu.

Uschovávanie
Nie je vhodné parfémovať sa prstami alebo uzáverom flakónika. Dotýkame sa nimi pokožky a môžeme do flakónu preniesť baktérie. Vôňa tak stratí svoje charakteristické vrstvy. Rozprašovače s pumpičkou predlžujú životnosť parfémov a obsah fľaštičky vďaka nim ostáva sterilne čistý. Flakónik by mal byť uložený mimo svetelného zdroja, vždy starostlivo zatvorený. Ak niektorý z parfémov používame iba pri mimoriadnych príležitostiach, raz za čas, uskladňujeme ho v originálnej škatuľke na dolnej poličke chladničky – vtedy má šancu, že vydrží dlhšie.

Voňavý bontón
Parfumérske tendencie sú, rovnako ako odevná móda, omnoho liberálnejšie ako kedysi. Niektoré zásady však platia aj naďalej. V priebehu dňa, najmä ráno, sa vyhýbame ťažkým a príliš koncentrovaným parfémom a radšej sa navoniame parfémovými alebo toaletnými vodami. Mali by sme vyberať ľahké kompozície, aby neprekážali nášmu okoliu. Večer už parfémy môžu byť zmyselnejšie, aby naše telo vo večernej kreácii obklopovala silnejšia aróma.
Pozor! V teplejšie dni si vyberáme ľahšie vône. Vysoká teplota zvyšuje ich intenzitu. Neparfémujme sa pred odchodom na pláž – môžeme na to doplatiť pigmentovými škvrnami. V lete si parfém nedávame na pleť, ale na odev.

Spôsob použitia
Diskrétnu vôňu získame tak, že pred seba rozprášime trocha parfému, vkročíme do vonného obláčika a potom rozprášime trocha za chrbát a urobíme krok späť. Parfémy voňajú najefektnejšie na miestach, kde pulzuje krv: za ušami, v priehlbinke medzi prsníkmi, na vnútornej strane zápästí a pod kolenami. Teplota tela je na týchto miestach o čosi vyššia ako na zvyšku tela, preto sa vôňa rýchlejšie rozvinie. Vône sa pomerne dlho udržia aj na čerstvo umytých vlasoch.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!