lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 12 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 25. Júl, , Dnes oslavuje Jakub
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Brendan Fraser: Chlapec v mužskej koži

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 28.6.2001
späť
Späť

Poslať
 

Svojim cestovateľským zážitkom vďačí za to, že hovorí plynulo po francúzsky a vie, čo je to skutočná, historická, teda európska krása. Má dva pasy – kanadský a americký. Katolíckej výchove zasa vďačí za to, že napriek prostrediuv ktorom sa nachádza, žije usporiadaným rodinným životom stále s tou istou ženou. Narodila sa v ten istý deň ako on a volá sa Afton.

Žiadne škandály
Na tie nemá čas chuť ani povahu. Jednoducho je až nudne poriadny a cieľavedomý, o čom svedčí jeho presne sa rozvíjajúca herecká kariéra. Už v desiatich rokoch sa rozhodol, že bude hercom a veľmi usilovne začal pracovať na tomto cieli. Vyštudoval Upper Canada College v Toronte a herecké konzervatórium na Cornish College of Arts v Seattli. Tam aj začínal hrať v Intiman Theater. Už vtedy sa uplatnil jeho chlapčenský výraz, značná fyzická príťažlivosť starosvetského typu a pohybová zdatnosť. Chcel pokračovať v štúdiu na Southern Methodist University, ale napokon bolo všetko ináč. V roku 1991 prišiel do Hollywoodu na matkinom aute s pár dolármi vo vrecku, s odporúčaním od profesora z konzervatória a presvedčením, že sa uplatní. Najprv dostal malú úlohu vo filme Súboj /Dogfight/ a hneď na to prišli Školské putá //School Ties/. Režisér filmu akoby chcel vyskúšať všetky mladé talenty vo filme o židovskom chlapcovi, ktorý sa borí s antisemitizmom na prestížnej strednej škole. Vo filme boli okrem Brendana aj Matt Damon, Chris O´Donnell a Ben Affleck. Cesta Brendana je však presne definovaná jeho typovou jedinečnosťou. Vysoký, modrooký dobre stavaný chlap, ktorý má v sebe takú dávku chlapčenskej nevinnosti, naivnosti a dobroty, že to až udivuje. Ak chce režisér dostať na plátno dospelého chlapčeka, určite musí obsadiť práve jeho. Nijaký iný hollywoodsky herec totiž v sebe nedokáže skĺbiť mužnosť s nevinnosťou a modernu s minulými časmi. Brendan to nehrá, on ten rozmer v sebe nosí. Nájdete ho v ňom vo filme Pračlovek z Encina, v ktorom hrá pravekého muža, ktorý sa rozmrazí do uponáhľanej súčasnosti, nájdete ho aj vo filme S vyznamenaním, kde sa po strate diplomovky mení pod vplyvom bezdomovca z arogantného mladíka na obetavého a čestného človeka. Rovnako čistý a obdivuhodný, aj keď veľmi šialeným spôsobom, je aj rocker Chazze z komédie Rockeri. Ten má spolu s priateľmi jediný cieľ, dostať do komerčného rádia nahrávku svojej kapely. Ako poslednú možnosť použijú prepad s detskými pištoľkami. Napriek naprostej absurdnosti ich útoku a vývinu situácie napokon zvíťazí morálka nad akýmikoľvek lákadlami. Rovnako mimo tento svet, aj keď trocha iným spôsobom, je aj odchovanec lesa vo filme Vášeň Darklyho Noona. Tu Brendan dokázal, že za jeho zovňajškom sa môže skrývať aj značná sila a nebezpečenstvo. Rozhodne sa však najviac hodí na komédie, romantiku, alebo rýdze „múmiovské“ hrdinstvo. Opäť čistá a opäť chlapčenská je aj jeho úloha v komédii Vzala som si mŕtveho muža, v ktorom je dokonca na začiatku filmu dvojjediný. Je viac ako pravdepodobné, že mnohé z týchto filmov ste vôbec nevideli, alebo vás príliš nezaujali. Preto sa radšej pár slov k Brendonovej filmografii.

Rok 1997 dal mladému krásavcovi poriadne zabrať. Posilňovňa a proteíny formovali jeho svaly, aby si mohol navliecť bedernú rúšku a začať lietať na lianách po džungli. Tréning sa mu však vyplatil. Po prvé bol za cenu Georgea, ktorého odchovala na svojich prsiach opica, nominovaný na cenu Blockbuster Entertainment Award a po druhé získal tisícky nadšených obdivovateliek. V tomto filme sa mihla aj Afton Smithová, ktorá sa v septembri roku 1998 za Brendana vydala.

Ďalším z ocenených filmov je hneď jeho ďalší film Still Breathing. Dostal zaň Golden Space Needle Award čím definitívne prenikol na výslnie filmového sveta. Jeho herecké kvality potvrdil aj film z roku 1998 Bohovia a monštrá /Gods and Monsters/. Je to príbeh homosexuálneho režiséra Jemesa Whalea /Ian Mc Kellen/, ktorý zatúži po naivnom záhradníkovi /Brendan/. Film získal slušné množstvo ocenení a na hlavu mladého herca sa začali sypať superlatívy. Odvtedy sa pomaly prehráva ku komerčnejším a finančne zaujímavejším titulom. Komédia Dožeň čo sa dá, v ktorej vylieza po desiatkach rokov z protiatómového krytu, aby spoznal hnus dnešného sveta, spolu s láskou, nechali opäť prekuknúť jeho nevinného chlapca. A konečne je tu rok 2000. Rok, v ktorom do jeho života s plnou parou vnikla finančne nepredstaviteľne zaujímavá komercia – Múmia. Nikto nečakal, že sa z tohoto dobrodružno-romantického filmu stane trhák. A stalo sa to, určite, aj vďaka Brendanovi. Z Brendana sa zasa stala žiarivá hviezda a to mu vynieslo ponuku na úlohu v komédii Zmluva s diablom po boku Liz Hurleyovej a na pokračovanie tentoraz desaťmiliónovej Múmii.

Okrem Huga Granta je totiž Brendan ďalšímladý muž, ktorý sa nás snaží presviedčiť o veselších a krajších stránkach sveta. Zatiaľ sa mu mimoriadne darí. Uvidíme, čo nám ponúkne v adaptácii knihy Grahama Greena Tichý Američan, ktorú práve nakrúca. Je možné, že nás mimoriadne prekvapí plejádou svojich démonov a vyzretého herectva. Rozhodne si zaslúži zaželať veľa úspechov. Ktorý iný muž by nám mohol pripadať príťažlivý aj s trakmi?
Možno ešte Terence Hill, ale to už je iná káva.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!