lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 12 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 25. Júl, , Dnes oslavuje Jakub
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Čo o vás prezradí vaše znamenie

  Spracoval(a) : Silvia Petrasova
Dátum : 5.6.2001
späť
Späť

Poslať
 

BARAN
Je schopný obetovať všetko, ak ide o dobro kolegov – ale iba o tých, ktorí sa podriadia zákonom, stanoveným Baranom. Vynikajúce nápady, silná vôľa a schopnosť absolútneho sústredenia spôsobujú, že sa nebojí žiadnej výzvy. Rýchlosť konania a zmysel pre improvizáciu majú za následok, že Baran sa osvedčí na všetkých frontoch profesionálnej činnosti. Baran však nikdy nebude dobrým vyjednávačom, pretože je príliš impulzívny a chýba mu cit pre diplomaciu. Cestu k vytýčeným cieľom prekonáva s obrovskou silou a túžbou dominovať. Každý konflikt s Baranom naberá formu konfrontácie.

BÝK
Obyčajne je veľmi podnikavý, s vrodenou schopnosťou vyjednávať a preto je jeho úsilie mnohokrát korunované výhodnými transakciami. To, čo robí, robí vždy najlepšie, v práci nikdy nepodvádza a vždy koná v prospech svojej firmy. Veľmi dobre riadi aj iných, ale obyčajne si vyberá cestičky, ktoré už niekto vyšliapal pred ním. Je presvedčený, že privilégia a ocenenia právom patria iba jemu a že jeho najväčšou prednosťou je organizovanie. V živote, práci aj citoch dôveruje len sebe a neverí, že aj iní by mohli rozhodovať správne. Býci sú tvrdohlaví a dôslední a v konfliktných situáciách sa vyhýbajú kompromisom.

BLÍŽENCI
Ťažkosti, na ktoré natrafia, prekonávajú ľahko a neuveriteľne rýchlo, aj keď okoliu sa môže zdať, že sú nerozhodní a nestáli. Vo svojej profesii žnú samé úspechy, ale iba vtedy, ak pri plnení úloh zachovávajú náležité poradie. Ambiciózne a konkrétne ciele – práve to môžeme očakávať od Blížencov. Osvedčujú sa v mnohých úlohách, i keď najlepšie ako konzultanti, ktorí precizujú koncepcie a nápady druhých. Zverené úlohy vykonávajú energicky a napodiv aj so štipkou humoru.

RAK
Raka v práci zbožňujú najmä pre jeho pokojnú a rozvážnu povahu. To ale neznamená, že Raci nie sú profesionálne zdatní a aktívni. Nikdy nezabudnú na prejavenú slušnosť, ale ani na uštipačnosť. Rak je schopný viesť obchody veľmi ambiciózne a s veľkým nasadením. Pracuje pomaly, dôkladne a starostlivo. Najlepšie sa cíti, ak môže pracovať sám. V pozícii šéfa je Rak vážený za premyslené rozhodnutia, zodpovednosť a priam nadpozemskú dôkladnosť.

LEV
Je to vodca. Urobí všetko, len aby v práci dosiahol úspech. Na novom pracovisku sa objavuje vždy s presvedčením, že onedlho postúpi na vedúce miesto a v tomto smere je ochotný urobiť čokoľvek. Nové nápady spojené s darom predvídať vedú k tomu, že Lev sa často vracia do školských lavíc, len aby spoznal metódy, ktoré vedú k ich realizácii. I keď je väčšinou spravodlivý a trpezlivý, nikomu neodpúšťa slabosti. V honbe za novinkami organizuje druhým čas v práci – dokonca aj po pracovnom čase.

PANNA
Rýchlo a logicky dokáže iným ľuďom, že jej názor je správny. Jej vrodená kritickosť spôsobuje, že všetkých a všetko hodnotí príliš prísne. Pritom sa vôbec neusiluje vzbudiť aspoň zdanie, že berie do úvahy aj názor niekoho iného. Ako zamestnanec je Panna svedomitá a dôkladná a vždy sa cíti zodpovedná za všetko, čo robí. Vďaka systematickej práci často urobí kariéru hneď na svojom prvom pracovisku. Má organizačný talent a predpoklady na robenie výhodných obchodov. Ľahko sa ,,nájde“ aj pri zmene miesta alebo postupe na inú funkciu.

VÁHA
Veľmi dobre sa osvedčuje v mnohých profesiách, ale najmä tam, kde je potrebná dobrá organizácia a diplomacia. Robí všetko preto, aby samotu svojej pracovne vymenila za početné pracovisko. Ak pristúpi na kompromis, potom iba pre dobro druhých. Váha je od prírody pokorná a spokojná a na pracovisku je schopná akceptovať každého. Človek, ktorý má šéfa alebo spolupracovníka zo znamenia Váhy, sa môže považovať za šťastlivca! Váhy sú aj dobrými vyjednávačmi a voči kolegom sú neobyčajne dobroprajní.

ŠKORPIÓN
Hrôzostrašný protivník, nebezpečný ako nepriateľ a vynikajúci ako priateľ. Nič nezabúda a čaká, kedy sa bude môcť revanšovať, aj s prídavkom. Je veľmi ťažké ,,skrotiť“ ho, ale ak sa už podarí, bude stáť dlhé roky pri človeku, ktorého si obľúbil. V práci je veľkým individualistom. Zverené úlohy vykonáva do bodky a využíva na to dokonca aj svoj voľný čas. Ľudia narodení pod týmto znamením sa osvedčujú ako šéfovia, majú veľmi dobre organizačné vlastnosti a sú nezávislí. V konfliktoch očakávajú so železnou vôľou splnenie podmienok dohody.

STRELEC
Inteligentný a nápaditý. Osvedčí sa na každom pracovisku, od poslucháča až po prednášajúceho. Plný odvahy, rýchlo si vie spočítať, či miesto, na ktorom pracuje je ako stvorené pre neho a ak nie, potom si pravdu vypočujú všetci okolo. Často chce robiť viac, ako je možné a odtiaľ sa berú jeho sklony vykonávať dve profesie súčasne. Rád získava nové vedomosti, aj keď práve nie sú spojené s tým, čo práve robí. Ľudia narodení pod týmto znamením veľmi ľahko nadväzujú interpersonálne kontakty – a to nielen na pracovisku.

KOZOROŽEC
Je veľmi disciplinovaný a vie si vynikajúco zorganizovať čas. Je presvedčený, že rešpekt voči nadriadeným je svätá vec a spolupracovníkov má rád a cení si ich, preto je obľúbený a obdarený všeobecnou dôverou. V práci maximálne využíva svoju trpezlivosť a sústredenosť, je schopný vypracúvať bezchybné plány, vybaviť celú administratívu alebo viesť výskumy. Je skvelý diplomat alebo právnik. Kozorožec – to je stelesnená disciplína, pracovitosť a úsilie pri vykonávaní zverených úloh. V záležitostiach kariéry a ambícií býva veľmi taktný, ale cieľavedomý.

VODNÁR
Individualista, ktorý neuznáva žiadne dogmy ani obmedzenia, s veľkým pocitom osobnej zodpovednosti. Vodnár je bádateľ, vynálezca a technik, ktorý sa nemôže ani na chvíľu rozlúčiť s počítačom. Vždy sa bráni rutine, pedantnosti, nerozhodnosti a obmedzovaniu vlastnej slobody. Chvíle lenivosti doháňa omnoho rýchlejšie ako iní. Nikdy nenúti druhých robiť to, čo môže urobiť sám. Svoje problémy rieši veľmi vytrvalo. Je skvelým pátračom a vždy zhromažďuje a usporadúva fakty. Ako vynálezca je plný ideí a nápadov, ktoré neraz strhnú aj šéfa. Preto sa Vodnár rýchlo stáva vodcom – i keď neformálnym.

RYBY
Vynikajúco sa adaptujú v nových reáliach a rýchlo pochopia všetko nové. Ich sila spočíva predovšetkým v ideáloch, už menej v činoch. Ryby majú iba zriedka premrštené ambície a dosiahnutie vedúceho miesta je pre nich istou cestou do strmého kopca. Kedykoľvek len môžu, nahradia sedenie za pracovným stolom slobodným zamestnaním, pretože neznesú žiadne príkazy. Radi striedajú profesie, dokonca sú ochotní pristúpiť aj na úplnú zmenu. Za vhodných okolností dosahujú vynikajúce výsledky, pričom vždy ostávajú tvorivými ľuďmi.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!