lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 20 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 06. Október, , Dnes oslavuje Natália
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Mobilná „Linka domov“ pre deti z nemocníc

  Spracoval(a) : Lena Oujezdská
Dátum : 16.6.2008
späť
Späť

Poslať
 

Od júna budú zdravotní klauni rozdávať v slovenských nemocniciach nielen smiech, ale budú nosiť aj mobilné telefóny, z ktorých môžu deti volať domov bezplatne.

Dvadsaťštyri mobilných telefónov umožní deťom hospitalizovaným v 10 slovenských nemocniciach, aby boli neustále v kontakte so svojimi najbližšími. Nový projekt „Linka domov“ začína v júni 2008 a realizuje ho občianske združenie Červený Nos Clowndoctors v spolupráci so spoločnosťou Telefónica O2 Slovakia. Cieľom projektu je umožniť malým pacientom v nemocniciach telefonovať domov a hovoriť so svojou rodinou a priateľmi úplne zadarmo. 

Vďaka „Linke domov“ budú môcť deti na 14 lôžkových oddeleniach v 10 nemocniciach na Slovensku volať zdarma svojim najbližším.  Deti sa tak nebudú cítiť osamelo a izolovane v nemocničnom svete. Veľa malých pacientov je v nemocnici prvýkrát a nemocničné prostredie na nich pôsobí skľučujúco. Tento stav zhoršuje aj skutočnosť, že sa necítia dobre. Častokrát sú vystavovaní  nepríjemným liečebným postupom a procedúram, ktoré v nich vzbudzujú strach a obavy. Keď sú detskí pacienti v psychickej pohode, omnoho lepšie spolupracujú so zdravotníckym personálom, pobyt v nemocnici pre ne nie je natoľko stresujúci, a to všetko prispieva k ich rýchlejšiemu uzdraveniu.

Pozitívny účinok dobrej nálady a psychickej pohody, ktorú pravidelne prinášajú zdravotní klauni do nemocníc, dokazuje aj nedávny prieskum, ktorý sa uskutočnil v spolupráci s Kanceláriou Svetovej zdravotníckej organizácie na Slovensku. Prieskum bol realizovaný v období od  4. februára 2008 do 11. apríla 2008 na Detskej onkologickej klinike Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave na Kramároch.


Jeho cieľom bolo získať subjektívne hodnotenie vplyvu zdravotných klaunov na detských pacientov a  ich rodičov. Prieskum zachytil pocity chorých detí a ich rodičov, ich vnímanie pôsobenia klaunov na emocionálne naladenie, riešenie niektorých konkrétnych problémov detských pacientov, ale aj rozdiely v akceptácii klaunov  z aspektu veku pacientov a iné skutočnosti.

 

Občianske združenie Červený Nos Clowndoctors prináša pravidelne smiech a radosť hospitalizovaným deťom v nemocniciach. Koncept „liečba humorom“ na Slovensku rozvinul Američan Gary Edwards. V súčasnosti je občianske združenie Červený Nos Clowndoctors široko uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve.    

Občianske združenie Červený Nos Clowndoctors je členom medzinárodnej siete RED NOSES INTERNATIONAL


Diskusia k článku:

úžasná je práca týchto ľudí!!!...bodaj by nebolo takto vážne chorých detí!!!
Neregistrovaný - mama, 16.6.2008 11:45
snad to neude len v bratislave ale po celom slovensku
Neregistrovaný - , 1.7.2008 10:44
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!