lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 14. August, , Dnes oslavuje Mojmír
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Cesta mladosti

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 17.8.2001
späť
Späť

Poslať
 

Väčšina ľudí sa dnes dožíva vyššieho veku ako kedysi. Priemerný vek sa neustále posúva a preto môžeme, ak vylúčime nepredvídané okolnosti, počítať s tým, že podľa kalendára dosiahneme skutočne úctyhodný vek. To, v akom stave sa ho dožijeme, je v našich rukách. Nikto sa predsa netúži dožiť deväťdesiatky, ak má byť posledných tridsať rokov sužovaný chorobami, obmedzeniami a byť závislý od viac či menej starostlivej rodiny. Omnoho radšej by sme aj vo vysokom veku vystupovali na vrcholky hôr, tancovali, plávali, cestovali po Brazílii, jednoducho, vychutnávali život až do posledného vydýchnutia.
S pomocou najnovších vedeckých poznatkov a presného ,,plánu jazdy“ môžeme svoje biologické hodiny prekabátiť – každý deň o malý kúsok.

Acylpyrín: Jeden acylpyrín denne redukuje vek u mužov nad štyridsiatkou a u žien nad päťdesiatkou o tri roky. Táto rada je len pre úplne zdravých, v prípade problémov so žalúdkom, môže spôsobiť problémy. Vedci dokázali aj to, že trvalé užívanie acylpirínu môže spôsobiť mužskú sterilitu.
Sex: Pri troch sexuálnych zážitkoch týždenne je možné znížiť biologický vek až o osem rokov, ak nemáte choré srdce a nemá to byť vašich posledných osem rokov.
Paradajky: Muži, ktorí niekoľkokrát denne jedia paradajky alebo paradajkový pretlak, sa s veľkou pravdepodobnosťou vyhnú rakovine prostaty. Okrem toho omladnú priemerne o 0, 8 roka, ak si paradajky nemusia variť sami.
Fajčenie: Jedna škatuľka cigariet denne vám pridá osem rokov navyše. Pre vašu motiváciu: ak ešte dnes prestanete fajčiť, už po dvoch mesiacoch budete o rok a po piatich rokoch o celých sedem rokov mladší.
Vitamíny: pôsobia ako antioxidanty a spomaľujú proces starnutia. Ak svojmu organizmu každodenne dodáte dostatok vitamínov C a E, môžete svoj vek znížiť o šesť rokov. Opatrne však s kombinovanými preparátmi s vysokými dávkami vitamínov – môžu spôsobiť presný opak!Vitamíny by ste mali prijímať z vyváženej stravy a nie z piluliek.
Šport: naozaj sa oplatí premôcť vlastnú lenivosť. Na zníženie veku o 6,4 roka postačí absolvovať trikrát týždenne intenzívny dvadsaťminútový tréning.
Smiech: už ste sa dnes zasmiali? Smiech redukuje stres v celom organizme, podporuje medziľudskú komunikáciu a redukuje strach a napätie. Smiech taktiež posilňuje imunitný systém a tým spomaľuje proces starnutia o 1,7 až 8 rokov.
Slnko: trocha slnka (10 až 20 minút denne) a s ním spojená tvorba vitamínu D v pokožke redukuje vek o 0,9 roka. Ak sa budete starostlivo vyhýbať soláriam a chrániť pred nadmerným UV-žiarením, omladnete o 1,7 roka.
Tuky: uprednostňujte mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú napr. v olivovom alebo avokádovom /nezohrievanom/oleji. Ak budete konzumovať menej ako 60 g tukov a menej ako 20 g nasýtených mastných kyselín denne, môžu vaše biologické hodiny ukázať o šesť rokov menej.

Niektoré zo spomenutých rád na zníženie kalendárneho veku si vyžadujú aj istú dávku úsilia a námahy. Ak sa ich ale rozhodnete dodržiavať, rýchlo zistíte, ako sa vám strácajú nadbytočné roky. Mladistvý vzhľad, energia a spokojnosť nie sú iba otázkou vášho skutočného veku. Súvissia aj s oddialením procesu starnutia, aby ste mohli ostať takými mladými, ako sa cítime.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!