lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 45 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 26 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 23. Máj, , Dnes oslavuje Želmíra
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Pohotovosť pre krásu

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 3.9.2001
späť
Späť

Poslať
 

Aj keď vašu pokožku doteraz zláti bronz od mora, či z hôr, pozrite sa do zväčšujúceho zrkadielka a pokúste sa spočítať nové škvrny a jemné pavučinky. Ich prítomnosť je nezvratným dôkazom, že ste sa v lete nesprávne chránili pred ultrafialovým žiarením. Slnko na tvári zanecháva aj sieťku mikroskopických vrások, pokožka je presušená a drsná, pretože je pokrytá neprirodzene hrubou vrstvou zrohovatených buniek. Normálne je rohovinová vrstva vekom čoraz tenšia a zhrubnutie najvrchnejšej vrstvy je charakteristické pre starnutie, vyvolané slnkom. Neviditeľným nepriateľom sú aj voľné radikály. Aby sme prekonali jesennú krízu, potrebujeme kozmetickú a niekedy dokonca dermatologickú pomoc.

Retinol mladosti
Krém s vitamínom A je ten najlepší darček, aký možno venovať na jeseň pokožke. Povzbudzuje produkciu kolagénu v pokožke a nielen predchádza vzniku nových vrások, ale dokonca môže do istého stupňa znivelizovať staré. Ak ich je po lete celá sieťka, pokožku najúčinnejšie omladí kúra retinolovou kyselinou u dermatológa. Vo forme retinolovej kyseliny vitamín A najsilnejšie povzbudzuje pokožku k obnove. Po nanesení masti u dermatológa pokožka sčervenie, páli a šúpe sa, ale je útechou, že časom si na takúto kúru zvykne. Pod kontrolou dermatológa možno vitamín A aplikovať na pokožku až štyri roky. Zlepšenie vzhľadu pokožky je však viditeľné už po pol roku.

Glykol na hladkosť
Drsnú pokožku po lete zachránia peelingy. Ženy, ktoré sa vášnivo rady opaľujú, majú neraz takú hrubú a drsnú pokožku, že ju môže vyhladiť iba odstránenie kyselinou glykolovou u dermatológa. Lekár najskôr zhodnotí stav pokožky a potom určí vhodnú koncentráciu kyseliny: od 15 do 70 percent. Uvoľnením spod panciera mŕtvych buniek pokožka nielen získa hladkosť, ale takisto sa rýchlejšie obnovuje a produkuje viac kolagénu.

Och, škvrna!
Slnko robí na pokožke škvrny, ale nie navždy. Pokožku je možné vybieliť. Pri tejto procedúre vždy začíname krémom s hydrochinónom. Ak nepomôže, potom sa treba vybrať k dermatológovi – lekári robia peelingy preparátmi, ktoré obsahujú kyseliny ovocné a koncentrovaný hydrochinón. Až po odstránení najvrchnejšej vrstvy pokožky, môže vniknúť tam, kde sa nahromadilo farbivo a rozložiť ho.

Lúč je váš nepriateľ
Jesenné slnko nepáli tak intenzívne, ale pre pokožku je ešte stále nebezpečné. Čím viac je zničená po lete, tým účinnejšie ju treba chrániť pred každým lúčom. Slnečné filtre sú povinné počas celej jesene. Majú chrániť tvár nielen pred lúčmi jesenného slnka, ale aj pred svetlom žiariviek v práci. Darmo sa budeme namáhať pokusmi o odstránenie škvŕn alebo bojom s vrásočkami, keď pokožka bude nútená vstrebávať dodatočné dávky ultrafialového žiarenia z umelého osvetlenia. Po niekoľkých hodinách bude podráždená a pokrytá červenými fľakmi. Pokožku, zničenú po lete, treba hýčkať filtrami ešte z jedného dôvodu. Ak ju na jeseň dobre ochránime pred škodlivým žiarením, je schopná / v ideálnom prípade/ napraviť škody spáchané letom aj sama.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!