lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 15. August, , Dnes oslavuje Marcela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ako sa vodí vašej koži?

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 2.9.2002
späť
Späť

Poslať
 

Určite vám nepoviem nič prevratné, keď sa dozviete, že vzhľad vašej pokožky jednoznačne závisí od obsahu vody. Po narodení a v prvých rokoch života obsahuje koža asi 13 percent vody.  Postupne vody ubúda a od 25. roku začína pleť ochabovať,  strácať vláčnosť a elasticitu. S pribúdajúcimi rokmi sa na nej stále výraznejšie odráža aj spôsob nášho života a zdravie. Psychické a fyzické.

Pleť: Zrkadlo našej duše
Koža je prostredníkom medzi vnútorným prostredím tela, dušou a svetom navôkol. Jej bezprostredné reakcie sú natoľko jednoznačné, že dokonca vstúpili aj do nášho vyjadrovania. V rozčúlení ideme ,,vyletieť z kože“, nadmerne zatvrdnuté osobnosti majú ,,hrošiu kožu“ a od strachu nám ,,na tele vyráža pot“ alebo sa nám ,,ježia na koži chĺpky“, poprípade máme od zimy ,,husiu kožu“.

Signály, ktoré vysiela náš telesný obal, sú jednoznačné a veľmi dobre čitateľné aj nezúčastneným osobám z nášho okolia. Na pokožke sa veľmi rýchlo odrazia prehrešky proti zdravej výžive, nadmerná konzumácia alkoholu, ale aj čokolády a iných pochutín. Vidno na nej aj únavu, nedostatok spánku, nadmerné fajčenie a opaľovanie. 

Rovnako, ako sa na povrchu tela odrážajú veci zvonka, môžeme prostredníctvom pokožky ovplyvňovať aj procesy vo vnútri tela.  Ak s naším pružným obalom zaobchádzame citlivo a staráme sa oň, robíme veľa aj pre zdravie a duševnú vyrovnanosť. Vhodná starostlivosť nám umožňuje dlhodobo si zachovať mladistvý vzhľad.

Ako je na tom vaša koža?
Chcete zistiť, či má vaša koža dostatok vlhkosti? Položte na ňu vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov od seba palec a ukazováčik. Potom oba prsty jemne približujte k sebe. Ak sa objaví sieť malých priečnych vrások, má koža na tomto mieste nedostatok vlhkosti.

Na miestach ako sú kolená, lakte a chodidlá, je málo tukových žliaz a koža má sklony k vysychaniu takmer u každého. Na týchto miestach ani nie je potrebné robiť si test a mali by sme si ich krémovať minimálne raz denne.

Nezabúdajte na masáže
Pleti veľmi prospieva aspoň raz týždenne krémovanie spojené s masážou . Robíme ho vždy smerom k srdcu. Od konca nôh nahor, rovnako ako aj od špičiek prstov na rukách k ramenám. Zadok   a brucho masírujeme krúživými pohybmi. Masírovaním suchej kože sa zlepší prekrvenie a látková výmena. Zároveň sa odstránia šupinky suchej kože. Masáž pokožku čistí, oživuje a vytvára ideálny podklad pre aplikáciu pleťového krému, ktorý sa omnoho lepšie vstrebe. Povrch tela bude o niekoľko týždňov svieži, vláčny, pružnejší a budete sa vo svojej koži cítiť omnoho, omnoho lepšie.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!