lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 08. August, , Dnes oslavuje Oskar
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Celý rok dovolenka

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 12.9.2002
späť
Späť

Poslať
 

Z letnej dovolenky sme si priniesli pozitívnu energiu. Nedovoľte, aby vám túto cennú korisť ukradli už prvé týždne v práci. Bojujte s rutinou a doprajte si letné radovánky po celý rok!

Oddeľujte príjemné od užitočného. Pracujte, ale nezabúdajte na príjemné zážitky. Každý deň si urobte pol hodiny ,,dovolenky“ Využite tento čas na to, čo vám spôsobuje radosť: choďte na prechádzku, počúvajte hudbu alebo si poležte vo vani s maskou na tvári.
Zmeňte niečo vo svojom živote. Zmena pôsobí relaxujúco. Preto po návrate z dovolenky hľadajte nové aktivity a výzvy. Začnite sa učiť cudzí jazyk, zapíšte sa na kurz tanca alebo do autoškoly. Je to vynikajúca protiváha ku každodenným, monotónnym povinnostiam, ktorá vám umožní uvoľniť sa a dodá vám energiu.
Zabávajte sa. Snažte sa ušetriť si čas na spoločenské stretnutia. Nie je to pohodlnosť ani lenivosť, ale spôsob, ako sa odreagovať od únavnej celotýždňovej námahy. Organizujte večierky, poobedňajšie čajové ,,dýchanky“,  navštevujte priateľov, nájdite si čas na kino a výstavy. Po únavnom dni si dohovorte s kamarátkou návštevu kina alebo večeru v príjemnom prostredí.  Od dobrých priateľov načerpáte pozitívnu energiu. Spoločenskí ľudia sú psychicky silnejší a dokonca sú aj odolnejší voči partnerom alebo manželom.
Udržiavajte dovolenkovú romantiku so svojim partnerom alebo manželom. Z času na čas si zorganizujte víkend len vo dvojici. Žiadne povinnosti, telefóny ani rodinné obedy. Zašite sa doma, alebo si rezervujte izbu v horskom hotelíku. Romantické chvíle vás oslobodia od manželskej nudy, žehlenia, varenia a a prania.
Šetrite sa. Svet sa azda nezrúti ak namiesto pripravovania večere, zoberiete rodinu na pizzu. Nesnažte sa pracovať na niekoľko úväzkov, každý deň variť obed, venovať sa deťom, športovať a prečítať si vychytené knižky. Každý deň si určite iba jednu, najdôležitejšiu činnosť a snažte sa ju vykonať čo najlepšie.
Tešte sa a smejte sa. Smiech je šport dostupný pre každého. Organizmu dáva toľko, čo solídna dávka joggingu. Vyhľadávajte spoločnosť veselých ľudí a pozerajte komédie. Psychologické výskumy dokázali, že veselí ľudia sú považovaní za inteligentejších. Ľahšie nachádzajú prácu a dosahujú pracovné úspechy.
Pochodujte, behajte, cvičte. Nedovoľte, aby vaše svaly po dovolenke v nečinnosti ochabli. Keď bolia, to nie je to dôvod vynechať tréning. Tri dvadsaťminútové dávky intenzívneho pohybu počas týždňa vás odmenia pružnou, štíhlejšou postavou a patričným sebavedomím.

 


Diskusia k článku:

Priveľmi idylické na dnešný život plný stresov, ale ide to, hoci pomaly. Prvá vec je, že som letnú dovolenku vôbec nemala:-( Takže začínam JESENNOU dovolenkou:-))
Neregistrovaný - smile, 13.9.2002 12:51
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!