lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 15. August, , Dnes oslavuje Marcela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Posilnenie zo spánku

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 20.9.2002
späť
Späť

Poslať
 

Neľutujte čas na spánok. Počas niekoľkých hodín, keď má vedomie ,,vychádzku“  a svaly môžu znížiť napätie, sa obnovujú naše zásoby energie. V tele prebieha veľké upratovanie a opravovanie škôd. Mozog si triedi informácie, vyhadzuje, alebo posiela do ústredia. Organizmus naberá sily na ďalší deň. Toto všetko sa urobí na 100% iba v prípade, že sa uložíte k spánku do 23 SEC.

Spíme o 20 percent kratšie ako pred sto rokmi a pracujeme omnoho viac. Nedáme si šancu na regeneráciu. Lenže nedospaný organizmus  neoklameme žiadnym energetickým nápojom.  Kofeín ho po chvíľkovom oživení pohrúži do ešte väčšej apatie. Všetko, čo nám treba, je jednoducho zdravý spánok. Ak s ním máte problémy, zamknite budík do skrine. Každý večer choďte spať v rovnakom čase a vstaňte, keď sa zobudíte. O týždeň sa ukáže, ako dlho by ste mali spať. Iba hŕstke ľudí postačia tri alebo štyri hodiny spánku na to, aby si poriadne oddýchli.
Každý z nás má vlastné biologické hodiny, ktoré určujú dĺžku a čas spánku. Je ideálne, ak ich počúvame, inak sa začnú problémy. Ak máte ťažkosti so zaspávaním, alebo sa cez noc niekoľkokrát budíte a ráno vstávate s pocitom, že ste rovnako unavená ako večer, znamená to, že vaše vnútorné hodiny stratili orientáciu.  Niekedy postačí usporiadať si spôsob života, odstrániť zdroje napätia, alebo zmeniť návyky, napríklad nepozerať televíziu v spálni, a v priebehu týždňa sa všetko vráti do normy. V komplikovanejších prípadoch, keď sa prebdené noci, skoré prebudenie alebo plytký sen  opakujú niekoľkokrát do týždňa, je najlepšie poradiť sa s lekárom. Ak sa obmedzí na predpísanie liekov na spanie, vyhľadajte ďalšieho.

Prikázania na dobrú noc
Nepovažujte spánok  za nepotrebnú prestávku v živote, pretože sa pomstí a odíde. Večer zmiernite tempo a vytvorte si spánkový rituál. Váš organizmus, aj keď už má dvadsať, tridsať, štyridsať alebo viac rokov, ešte stále ako novorodenec zbožňuje pravidelný rytmus dňa, ktorý mu dáva pocit stabilizácie a bezpečia.
►Snažte sa vstávať a chodiť spať v tom istom čase, dokonca aj cez víkend. Znie to nudne, ale je to najlepší spôsob, ako sa uchrániť pred nespavosťou.
►Opakujte aj rituál pred zaspávaním. Kúpeľ, masáž tváre, obľúbená hudba, nie viac ako 15 minút čítania v posteli.
►Spálňa by mala slúžiť výlučne na spanie. Zariaďte ju tak, aby pôsobila upokojujúco. Zvoľte pokojné tóny, vyhoďte z nej všetky zbytočné predmety a nechajte v nej iba tie, na ktoré sa pozeráte s obľubou.
►Milujte sa. Ženy prežívajú sex inak a nepôsobí na ne iba ako prostriedok na uvoľnenie, ale prináša aj pocit naplnenia a príjemnú ospalosť.
►Ak nemôžete zaspať, zjedzte banán a vypite pohár mlieka. Obsahujú tryptofán, prirodzenú látku podporujúcu zdravý spánok.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!