lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 7 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 28. September, , Dnes oslavuje Václav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Problémy s erekciou sú záležitosti páru

  Spracoval(a) : Miriam Kuhlová
Dátum : 2.9.2004
späť
Späť

Poslať
 

Problémy s erekciou ovplyvňujú životy miliónov mužov a ich partneriek. Tieto problémy sa prejavia aj v citovej oblasti. V súčasnosti majú lekári dobré poznatky o príčinách ťažkostí a o nových, účinných spôsoboch liečby.


Čo je erektilná dysfunkcia?
Erektilná dysfunkcia je pretrvávajúca neschopnosť muža dosiahnuť alebo udržať erekciu, ktorá je dostatočná pre uspokojujúci pohlavný styk. Tento stav sa v minulosti nazýval impotencia. Mnoho mužov má v určitých obdobiach svojho života občasné problémy s erekciou. Poruchy erekcie sú vo svete veľmi časté - vyskytujú sa viac než u 100 miliónov mužov.
Čo ju spôsobuje ?
V prípade mužov s erektilnou dysfunkciou sa chemické reakcie zodpovedné za erekciu neodohrávajú tak ako zvyčajne, preto sa krvné cievy dostatočne neuvoľňujú a penis sa nemôže naplniť krvou. V minulosti sa nesprávne verilo, že erektilná dysfunkcia je do značnej miery psychická záležitosť, respektíve nevyhnutný dôsledok stárnutia. Je pravda, že vek zohráva určitú úlohu, avšak erektilná dysfunkcia v žiadnom prípade nie je nevyhnutným dôsledkom stárnutia. Dnes už vieme, že väčšina prípadov erektilnej dysfunkcie súvisí so zdravotným stavom.
Medzi najčastejšie rizikové faktory patria:
chorobné stavy zabraňujúce dostatočný prítok krvi do penisu, ako vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu, cukrovka a ochorenia ciev, poranenia nervového systému, ktoré poškodia spojenie medzi centrálnym nervovým systémom a penisom, napríklad poranenia miechy, sclerosis multiplex, cievnomozgové príhody, chirurgické operácie prostaty alebo hrubého čreva; psychické stavy, lieky

Problém muža je záležitosťou páru
Tento problém môže mať značný vplyv aj na partnerku. Aj keď erektilná dysfunkcia nie je zvyčajne spôsobená problémom v partnerskom vzťahu, ak nie je správne chápaná a citlivo zvládnutá, môže viesť ku vzniku partnerských problémov. Výsledkom môže byť, že partnerka nadobudne nesprávny dojem, že muž stratil o vzťah záujem, a že je nepríťažlivá.

Z tohoto dôvodu je dôležité, aby obaja vedeli, že väčšina prípadov erektilnej dysfunkcie súvisí s ochoreniami a poruchami zdravia, ktoré sa bežne vyskytujú u mužov už v strednom veku. Úprimný rozhovor môže pomôcť udržať citovú blízkosť.

Dá sa liečiť?

Väčšinu prípadov erektilnej dysfunkcie je možné bez ohľadu na jej príčinu liečiť. Pacienti majú v súčasnosti na výber viaceré metódy liečby, ktoré by mali prediskutovať so svojím lekárom. S poruchou erekcie prichádzajú k sexuológovi nielen muži po štyridsiatke, ale aj mladí muži od 18 do 25 až 30 rokov. Mladší muži, ktorí obvykle navštívia lekára na naliehanie ich partneriek, majú opakované skúsenosti s tým, že sa im nedarí uskutočniť sexuálny styk. Veľkú skupinu tvoria muži po štyridsiatke, u ktorých sa zaznamenáva kombinovaná porucha. To znamená, že okrem telesných zdravotných problémov je to aj psychická záťaž, ktorá mužovi bráni v normálnom pohlavnom styku. Muži s ťažkosťami pri erekcii prichádzajú k lekárom priemerne 36 mesiacov od začiatku poruchy. Za najčastejšie príčiny neskorej konzultácie u lekára považujú odborníci pocit hanby, ale aj náklady spojené s liečením. Podľa zistení lekárov, ktorí pracujú v tejto oblasti, sú fyzické problémy zodpovedné za poruchy erekcie v 80 percentách prípadov. Vo zvyšných 20 percentách môžu za impotenciu psychické problémy ako stres a úzkosť.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!