lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
3 tém, a 35 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 36 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 16. Máj, , Dnes oslavuje Svetozár
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Aj muž je iba človek

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 9.10.2001
späť
Späť

Poslať
 

1. Nezlyhať – Najhroznejšou nočnou morou moderného muža je predstava, že zlyhá. Ak vás niekto pri súkromnej schôdzke presviedča, že by mal byť generálnym riaditeľom a pri tom zohrieva referentskú stoličku, bojí sa predniesť reč na schôdzi, nevie, čo je „in“ a neustále trpí tým, že ho niekto neuznáva, je to jasný príklad patologického strachu z prehry. Takýto muži zväčša na ulici pokukujú na pekné ženy, ale ich životné partnerky môžu byť manekýnkami v dome hrôzy. Práve takýto jedinci a je ich nemálo, sú príčinou toho, že krásne, inteligentné, silné a dobré ženy žijú zväčša v osamelosti.
2. Byť nesmrteľný – Pokiaľ žena dokáže s horúčkou 38,5 C , plným nosom a dusivým záchvatom kašľa pripraviť raňajky pre rodinu, odniesť deti do školy a v prípade PN-ky vyupratovať celý byt, muž po prvom kýchnutí trpí strachom z vážnej choroby. Niektorí muži majú panický strach o svoje zdravie. Keď sa chlapovi vyhodí malí pupienok je isté, že je to predzvesť strašnej a dlhotrvajúcej kožnej choroby, ak ho od zastavených vetrov pichne v hrudníku, ide o predzvesť infarktu… Okrem toho, majú muži strach zo starnutia a tak vám od tridsiatky budú rozprávať, že na niektoré činnosti – napríklad vyvešanie bielizne, sú už pristarí. Kvôli tejto mužskej vlastnosti si budete musieť aj v najťažších chvíľach poradiť sama.
3. Byť mužný – ak sa vám náhodou podarí sedieť v podniku neďaleko čisto mužskej spoločnosti a načúvať, zistíte, že skoro všetci chlapi majú obavu ,či sú dosť mužní. V prvom rade veľmi častým pejoratívom je : „To je taký buzerant“. V prípade tohto slovného spojenia vôbec nejde o to, že by bolo chybou mať inú sexuálnu orientáciu, chybou je byť „zženštilý“. Muža, ktorý má neustále pochybnosti o svojej mužnosti spoznáte najmä podľa toho, že sa vás po, či pri milovaní s napätím v tvári pýta „a bola si? “, poprípade „už si ?“. Takýto chlapi si vždy merajú penis odspodu, aby si pridali centimetre a v sprchárni poškuľujú po údoch kolegov. Len tak, pre porovnanie. Keď to vychádza v ich neprospech, utešujú sa, že najdôležitejšia je technika a v tej sú teda machri.
4. Byť niekým – veľmi podobná ako potreba mužov byť úspešní, je túžba byť niekým. Je len veľmi málo chlapov, ktorí dokážu odpustiť kolegom, či priateľom úspech. Ak sa ktokoľvek z ich okolia vyšplhá príliš vysoko po rebríčku úspešnosti, okamžite je zaradený do kategórie bezcharakterná, mamonárska, podlízavá sviňa. V prípade, že je u muža táto potreba príliš silná, vyhlasuje všade, že mu ten a ten žerie z ruky, onen si chodí k nemu po rady a ďalší sa nerozviedol len preto, lebo mu uspokojuje manželku. Samozrejme, že všade vyhlasuje koľko zarába a aké má známosti. Že to vždy preháňa, je vám dúfam, jasné.
5. Vyhýbať sa zmenám – Silnejšie pohlavie sa len veľmi ťažko a s veľkými problémami prispôsobuje zmenám. Muži potrebujú svoju zavedenú rutinu a pocit, že všetko majú pod stálou kontrolou. Preto je veľmi veľa mužov, ktorí žijú s nesprávnou partnerkou, alebo sa trápia v mizernom povolaní. Aj keď takáto situácia má dramatický dopad na ich zdravotný stav, radšej trpia, ako by vzali na seba riziko neistoty z budúcnosti..
6. Mať čo je „in“ – Hoci sa na nás chlapi dívajú s nevôľou, keď vymetáme butiky a hľadáme pekné kúsky na doplnenie šatníka, pred každou novou sezónou začne aj im vŕtať v hlave, čo treba dokúpiť. Pre mužov je oveľa dôležitejšie ako pre ženy, mať čo sa práve nosí. Preto stále poškuľujú po nových autách, aj keď to ich je vo vynikajúcom stave. Preto si kúpia zbytočne drahé tričká so značkou. Vyhadzujú mailand za hodinky, maličké mobilné telefóny, či peňaženky. Pre mužov sú totiž všetky tieto veci dôkazom ich schopností. Desia sa predstavy, že by sa na nich niekto pozeral ako na outsiderov. To je aj motiváciou tých, čo kupujú svojim partnerkám luxusné dary. Nie sú predsa niktoši, aby sa nevedeli postarať o frajerku..
7. Vyhnúť sa pocitu viny- Zrejme by ste neverili tomu, že tie arogantné a sebavedomé bytosti sa boja pocitu viny. Najstrašnejšia zbraň, ktorú môžete používať proti svojim synom, manželom a milencom je pocit viny. Na muža dolieha desivým spôsobom. Neviete si predstaviť, koľkokrát si prisahajú, že už nebudú tak priberať na bruchu, že budú pravidelne volať svojim matkám, že budú chápaví voči svojim milenkám… To, že zväčša nedokážu splniť svoje vlastné predsavzatia , ich vháňa do rúk psychiatrov v protialkoholických liečebniach, trénerov v posilňovniach, do náručí mileniek …

Diskusia k článku:

no aspon som sa nasmial :-))<BR>o nas bez nas ...<BR>bez vycitiek svedomia
Neregistrovaný - mato, 9.10.2001 13:37
no aspon som sa nasmial :-))<BR>o nas bez nas ...<BR>bez vycitiek svedomia
Neregistrovaný - mato, 9.10.2001 13:37
Mato, ak si sa nenasiel ani trosku v ziadnom bode, CHCEM TA NA DOMOV!!!
Neregistrovaný - Ada, 9.10.2001 14:22
Mato, ak si sa nenasiel ani trosku v ziadnom bode, CHCEM TA NA DOMOV!!!
Neregistrovaný - Ada, 9.10.2001 14:22
a co by si so mnou robila?:-)))<BR>nemas dost starosti?:-)
Neregistrovaný - mato, 9.10.2001 17:53
a co by si so mnou robila?:-)))<BR>nemas dost starosti?:-)
Neregistrovaný - mato, 9.10.2001 17:53
Ada!<BR>Ja nemám ani mobil.....<BR>:-)))))))))))))))))))))))))))))))))<BR>Jan
Neregistrovaný - jan, 9.10.2001 18:25, pelech(`na`)dmd.sk
Ada!<BR>Ja nemám ani mobil.....<BR>:-)))))))))))))))))))))))))))))))))<BR>Jan
Neregistrovaný - jan, 9.10.2001 18:25, pelech(`na`)dmd.sk
Je zaujímavé prečítať si diskusné príspevky. Článok o mužoch,ich maskách na verejnosti, či ukrývaných slabostiach ma zaujal. <BR>Muži sú pre mňa často záhadou, ako aj mi pre nich.
Neregistrovaný - Simoni, 10.10.2001 12:13, simoni(`na`)pobox.sk
Je zaujímavé prečítať si diskusné príspevky. Článok o mužoch,ich maskách na verejnosti, či ukrývaných slabostiach ma zaujal. <BR>Muži sú pre mňa často záhadou, ako aj mi pre nich.
Neregistrovaný - Simoni, 10.10.2001 12:13, simoni(`na`)pobox.sk
No, fajn clanocek. A kedy zacneme pisat clanky na temu ake su zeny a ako si zenu udrzat?Dost mi to chyba.
Neregistrovaný - Angelika, 10.9.2004 17:47, AngelikaHola(`na`)zoznam.sk
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!