lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 08. August, , Dnes oslavuje Oskar
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Mel Gibson

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 7.10.2002
späť
Späť

Poslať
 

Je to muž, ktorý nemá v Hollywoode obdobu. Celý život je ženatý s jednou ženou, pohybuje sa okolo neho hŕba vlastných detí, modlí sa, nie je neverný a nikto si nepamätá škandál, ktorý by rozvíril svojim súkromným životom. Pri tom patrí medzi najlepšie platených hercov továrne na sny a pravidelne vyhráva ankety o najpríťažlivejšieho muža planéty. Herec, ktorý by dokázal do kina pritiahnuť davy aj v prípade, že by hral medvedíka Pú – Mel Gibson.

Narodil sa 3. januára 1956 v Peeksville /štát New York/ ako šieste z jedenástych detí. Jeho rodičia boli prísni katolíci s veľmi presným pohľadom na svet. O svojom detstve hovorí ako o vynikajúcej príprave na život v Hollywoode. Predstavte si, že šesť až jedenásť detí chce tú istú hračku, je na vás aby ste v tom boji zvíťazili a podobne je to aj z dobrým scenárom vo svete filmu. Keď mal dvanásť rokov rodina sa po otcovom ťažkom úraze /bol brzdárom u newyorskej železnice/ musela z finančných dôvodov presťahovať do Sydney. Mel zvládol zmenu prostredia bez problémov. Hral v školskom rugbyovom mužstve aj v hereckom klube pri katolíckej strednej škole a premýšľal nad kariérou žurnalistu. Zasiahol však osud v podobe sestry, ktorá mu dala prihlášku na National Institut of Dramatic Arts v Sydney. Vtedy bol Mel ešte plachý, nie veľmi výrazný mladý muž no i tak ho na školu prijali. Dokončiť sa mu ju však nepodarilo. Spočiatku sa popri škole venoval skôr divadlu. Zahral si v Henrichovi IV, Čakaní na Godota, V obchodnom cestujúcom.... Pre jeho filmovú kariéru bol však prelomový až rok 1979. V prvom rade ho „čestne vykopli zo školy“ no dostal dve filmové príležitosti. Zaujal v úlohe retardovaného mladíka vo filmovej adaptácii diela Collen McColloughovej – Tim, za ktorú dostal svoju prvú životnú cenu. Omnoho dôležitejšie však bolo, že ho obsadili do nie práve náučného, ale komerčne veľmi úspešného thrilleru Mad Max.
Potom sa už filmové ocenenia aj zaujímavé úlohy začínali na Mela priam lepiť. V roku 1981 dostal Austrálsku filmovú cenu za vojnovú drámu Gallipoli. Pracoval v strednej triede hercov a učil sa od režisérov. Blížil sa však rok 1987 a s ním postava Martina Riggsa v notoricky známej Smrtonosnej zbrani.
Osemdesiate roky boli plné úžasných záchrancov sveta so zbraňou v ruke. Charakterovo plochých a bez humoru. Režisér Richard Donner sa rozhodol žáner akčných filmov obohatiť o pravdepodobne nepravdepodobného hrdinu a humor. Vydarilo sa. Z Mela sa po uvedení Smrtonosnej zbrane 1. stala superhviezda. Potom sa už koleso filmového úspechu krútilo  bez väčších problémov. V roku 1993 sa rozhodol postaviť aj za kameru a zrealizoval svoj režijný debut Muž bez tváre. Keďže herci, ktorí spĺňali jeho kritériá na obsadenie neboli zrovna voľní, chopil sa v ňom aj hlavnej úlohy. Film mal slušné ohlasy u kritikov aj divákov. Posmelený Mel spravil jeden z najlepších ťahov svojho života a ako režisér aj herec nakrútil Statočné srdce. Hrdinský epos o legendárnom škótskom hrdinovi Williamovi Wallaceovi mu vyniesol dvoch Oscarov, Zlatý glóbus a množstvo ďalších cien. Odvtedy sa jeho režisérska, producentská aj herecká osobnosť podpísala pod množstvo skvelých filmov. Filmová adaptácia Hamleta pod režisérskou taktovkou Franca Zaffireliho, Hotel za milión dolárov Wimma Wendersa, Odplata...
Rovnako zaujímavý a dokonalý ako jeho tvorba je aj jeho rodinný život. Tento neuveriteľný vtipkár, ktorý pri nakrúcaní filmu Večne mladý zazvonil pri dverách Jamie Lee Curtisovej s nožom v ruke a hokejovou maskou na tvári a pri nakrúcaní Spiknutia podal Julii Robertsovej do rúk na kosť zmrznutú krysu, je najideálnejším manželom a prísnym otcom. Má sedem detí, ktoré si napriek tomu, že ich otec berie dadsaťpäťmiliónové honoráre za film, musia zarobiť svoje vreckové a to po centoch. Teda okrem toho posledného, ktoré je ešte príliš malé. Mel tvrdí, že je to jeho najobľúbenejšia hračka. V jeho prípade ide určite o vtipkovanie. Lebo všetci vedia, že rodina je pre neho základom , na ktorom stavia všetko ostatné. Ak vás zaujíma, či má tento muž aj nejaké neresti vedzte, že jednu áno. Je ňou fajčenie. Fajčí ako komín a cigariet sa vôbec nemieni vzdať. V jeho prípade to však nie je až také tragické. Keby všetci štyridsaťšesť roční muži vyzerali tak ako on, bolo by na svete omnoho ľahšie.        


Diskusia k článku:

supermuž a SUPERHEREC nielen v Statočnom srdci:-))) Temer ako môj vysnívaný idol!
Neregistrovaný - smile, 8.10.2002 08:45
pre smile: Mel Gibson; 4000 Warner Blvd. ; Ste P3-17; Burbank, CA 91522-0001; USA . NAPIS ! :-)))
Neregistrovaný - <big> ¤</big>, 8.10.2002 09:29
Je to krásny chlap.
Neregistrovaný - brigita, 8.10.2002 09:37
mixinko, ja mu radšej napíšem do rodnej Austrálie!!!
Neregistrovaný - smile, 8.10.2002 11:55
Môže byť, dá sa na neho aj pozerať.:) Ale Fabien Barthez je krajší.:)
Neregistrovaný - Bellezza , 8.10.2002 15:01
nuž možno áno, bell, ale nemá vek Mela:-))) mne osobne sa až tak veeeeeeeľmi Fabien nepáči:-))) a pritom nie je ani z kategórie hereckej:-)))
Neregistrovaný - smile, 8.10.2002 15:23
to nevadí, smile,aj medzi športovcami sa nájdu pekní chlapi.:)
Neregistrovaný - Bellezza , 9.10.2002 08:12
bell, keď je pekný, sexi, príťažlívý, kategóriu nevyberám:-))) aj tak hlasujeme o NAJ... muža či dámu v každej kategórii.
Neregistrovaný - smile, 9.10.2002 09:08
to áno.:)a aj tak krása a tá pravá príťažlivosť pochádza z vnútra.:)
Neregistrovaný - Bellezza , 9.10.2002 11:43
.....hoci sa s Levom bytostne neznášam, máš svätú pravdu:-)))))
Neregistrovaný - smile, 9.10.2002 12:01
prudko som zamislela pipenki, a ajhľa! Pravá príťažlivosť prichádza zvnútra, takže tu na LADI to preciťujem takto: NAJkrajší, NAJpríťažlivejší, NAJsexi, NAJ ... je MIXI !!!!!!!!
Neregistrovaný - blondínka, 9.10.2002 13:21
Blondínka, môže byť, neberiem ti názor.
Neregistrovaný - Bellezza , 9.10.2002 14:50
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!