lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
3 tém, a 41 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 36 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 16. Máj, , Dnes oslavuje Svetozár
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Čierna listina dobrého vzhľadu 2.

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 5.11.2002
späť
Späť

Poslať
 

MEJKAP NÁS NEMUSÍ KRÁŠLIŤ
Nadmerné množstvo  podkladu
Ráno sa líčime rýchlo a pri zlom svetle.  Tvár sa nám zdá byť bledá, preto nešetríme tmavým podkladom. Potom odídeme z domu a...Ukáže sa, že na tvári máme divadelnú masku ,,čierneho korzára“, ktorá výrazne kontrastuje s bielym krkom. Preto si vždy vyberajme farbu podkladu podľa tónu našej pleti alebo o tón svetlejší a nezabúdajme ho dôkladne rozotrieť až pod bradu.
Dúha na viečkach
V obchodoch si môžeme vybrať zo závratného množstva očných tieňov. Neznamená to však, že ich máme používať všetky naraz. Najbezpečnejšie je maľovať si oči maximálne dvomi odtieňmi.   A ešte čosi: nezabúdajte, že príliš tmavé farby zvýrazňujú vrásky a pridávajú roky. Preto: radšej menej a svetlejšie!
Zlepené mihalnice
Je to najčastejšia chyba v líčení.  Príliš výrazne nalíčené mihalnice sa zlepujú do škaredých, hrubých chuchvalcov  a opticky ,,špinia“ oko.  Omnoho lepšie je rozčesať ich hrebienkom.
Tenké obočie
Tenučké pásiky obočia, ktoré spopularizovali herečky v 30. rokoch minulého storočia, sú už dávno preč.  Preto ich regulujme s mierou a tak, aby vyzerali upravene  a čo najprirodzenejšie.
Opatrne s farbou na líca
Tento kozmetický výrobok tváričku pekne modeluje a zoštíhľuje – pod podmienkou, že s ním narábame šetrne a nanášame ho skúsenými pohybmi. Ostroružové ,,placky“ na lícach nám krásy určite nepridajú. Tvár vtedy vyzerá umelo.

AJ GESTÁ KAZIA EFEKT
Smiech ,,na plnú hubu“
Smiech nám dodáva krásu, ale žiaľ, neplatí to vždy. Žiadna z nás nevyzerá atraktívne, keď sa smeje ako kôň, navyše so široko roztvorenými ústami. Alebo aj bujaro sa podopierajúc v bokoch...
Ruky ďaleko od úst!
Všetky vieme,  že obhrýzať si nechty sa nepatrí, ale predsa sa nám to niekedy stáva. Ide totiž (rovnako ako obhrýzanie kože) o typické nervózne gesto. Prsty podvedome putujú smerom k ústam zakaždým, keď nás niečo ,,vytočí“. Treba veľa úsilia zbaviť sa tohto zlozvyku, ale ide to. Niekedy pomôžu aj prsty namočené do štipľavej papriky.
Sedenie je umenie
Môže nám pridať alebo ubrať na ženskosti. Platí tu jedno základné pravidlo: kolená vždy spolu! Sedenie s naširoko roztiahnutými nohami neprislúcha dokonca ani mužom, ktorí majú oblečené nohavice. Svoje práva majú aj šaty – niektoré  nám neumožňujú žiadnu slobodu. Sedieť v nich môžeme iba s prekríženými nohami (ale tak, aby sa sukňa nevyhrnula príliš vysoko) alebo s nohami spolu a mierne nachýlenými na jednu stranu.
Nemávajte rukami
Elegantnej žene to nepristane. Preto by sme mali byť zdržanlivé aj v gestách. Príliš živelná gestikulácia, alebo ešte horšie – mávanie druhému pred nosom alebo ukazovanie prstom nie je slušné a spolubesedníka zbytočne rozptyľuje. Keď  už musíme niečo ukázať, potom celou rukou!
 


Diskusia k článku:

a dýchať môžem?
Neregistrovaný - Bellezza , 5.11.2002 13:52
Občas
Neregistrovaný - , 7.11.2002 07:58
he he.:) ale neni popísané ako?:))))
Neregistrovaný - Bellezza, 7.11.2002 09:12
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!