lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 08. August, , Dnes oslavuje Oskar
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Kinderiáda

  Spracoval(a) : Lenka Škorpilová
Dátum : 4.11.2008
späť
Späť

Poslať
 

Prvé zážitky zo skutočných atletických pretekov, súťaženie a porovnávanie športových výkonov, osobné stretnutia s olympijskými medailistami alebo prítomnosť na profesionálnych športoviskách.

To je Kinderiáda pre skoro 3000 detí z celého Slovenska, ktoré sa zúčastnili dvoch ročníkov atletických pretekov usporadúvaných spoločnosťou Ferrero v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom. Atletické preteky Kinderiáda usporadúva pre žiakov prvého stupňa základných škôl spoločnosť Ferrero s cieľom motivovať deti k pohybu a vzbudiť u nich záujem o atletiku a šport vo všeobecnosti.

Školáci súťažia v individuálnych disciplínach: v behu na 60 m, hode plnou a kriketovou loptou, skoku do diaľky a z miesta, ale tiež v kolektívnych štafetách 4 x 60 metrov. Odmenou pre všetkých malých športovcov sú za ich výkony darčekové predmety, ktoré využijú pri ďalšom športovaní. Z každého regionálneho kola postupujú tri najlepšie tímy do finále, ktoré sa uskutoční na jar v roku 2009 v Bratislave. V ňom už tímy súťažia nielen o darčekové predmety, ale aj o konkrétnu pomoc pre svoju školu. Finančná výhra v celkovej výške 150 000,- Sk je určená na rekonštrukciu športovísk škôl alebo nákup športových pomôcok.

Patrónkou Kinderiády sa pre tento rok stala dvojnásobná zlatá olympijská víťazka Elena Kaliská, ktorá preberá patronát po Jurajovi Bačovi a Jozefovi Pribylincovi , ktorí motivovali malých športovcov počas minulých ročníkov.

„Som rada, že môžem byť súčasťou projektu, ktorý oslovuje prostredníctvom športu toľko detí z celého Slovenska. Ak už deti dostanú šancu férovo súťažiť a ochutnať skutočné preteky, stúpa šanca, že si šport a pohyb obľúbia a stane sa bežnou súčasťou ich života. Držím im palce, nech si preteky užijú a dobre sa zabavia,“ hovorí patrónka Kinderiády Elena Kaliská.

Kinderiáda

Do tretice spojili svoje sily spoločnosť Ferrero Česká a Slovenský atletický zväz pri príprave pretekov s názvom Kinderiáda. Ide o atletické preteky pre deti druhých až piatych tried základných škôl z celého územia Slovenska. Kinderiáda približuje šport a pohybové aktivity deťom a jej prostredníctvom sa deti môžu zábavnou formou zoznámiť s atletikou a atmosférou skutočných pretekov. Môžu si tak vytvoriť vzťah k tomuto nádhernému športu. Usporiadateľ pretekov, Ferero Česká, venuje trom víťazným školám spolu 150.000 Sk na renováciu školských ihrísk a nákup športových potrieb. Kam finančná pomoc poputuje závisí od výsledkov národného finále.

Čo priniesli doterajšie ročníky Kinderiády

Pred tromi rokmi sa na Slovensku začal príbeh Kinderiády a veľkých víťazstiev malých športovcov z celého Slovenska. Už prvý ročník sa vydaril, veď sa na ňom zúčastnilo viac ako 1200 malých športovcov z celého Slovenska. Druhý ročník bol rozšírený o jedno regionálne kolo a tak v 7 regionálnych kolách súťažili osemčlenné družstvá zo 191 základných škôl. Spolu sa druhého ročníka Kinderiády zúčastnilo vyše 1600 detí. Pre zaujímavosť ešte jedno číslo - v bežeckých disciplínach deti počas prvých dvoch ročníkov zabehli spolu vyše 280 km – čo je napríklad vzdialenosť z Bratislavy do Liptovského Mikuláša.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!