lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 8 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 17. August, , Dnes oslavuje Milica
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Chyťte kondíciu pred Silvestrom

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 16.12.2002
späť
Späť

Poslať
 

Chceli by ste na silvestrovskej oslave zažiariť, ale trápite sa nad svojou postavou? Ostáva ešte dostatok času, aby ste čo-to opravili! Každý deň, hneď ako vstanete z postele, sa postavte pred otvorené okno a hlboko sa nadýchajte ,,z brucha“. Organizmus dostane poriadnu dávku kyslíka, čo sa prejaví aj na krajšom tóne pokožky. Potom sa chvíľu venujte aj takýmto cvikom:

- Ľahnite si na chrbát, ruky spojte za hlavou a dvíhajte hlavu na rukách. Pritom sa snažte zodvihnúť trup čo najvyššie. Je to vynikajúci cvik na brušné svalstvo.
- V tej istej   polohe dvíhajte súčasne hlavu aj nohy – cvičíte tak brucho aj boky.
- Vstaňte, urobte 20 drepov (lýtka!).
- Sadnite si do tureckého sedu, alebo do polohy lotosového kvetu, zavrite oči a minútu myslite na to, ako pekne a mlado vyzeráte a ako dobre sa cítite.

● V priebehu dňa čo najčastejšie robte cviky na napnutie sedacieho svalstva. Môžete ich robiť takmer v každej chvíli – keď stojíte na zastávke, aj keď sa zhovárate s kamarátkou. Takisto ich môžete robiť aj posediačky, aj keď výsledok  je vtedy slabší..
● Dávajte pozor na držanie tela a na to, či chodíte vzpriamená. Popracovať na peknej postave môžete doma tak, že každý deň prejdete niekoľko krokov s knižkou na hlave.
● Počas práce za písacím stolom krúžte chodidlami, raz na jednu a raz na druhú stranu.  Rovnako krúžte aj hlavou, čo sa pozitívne prejaví na vašom krku.
●Veľa sa prechádzajte striedavo na prstoch a na pätách.

Masírujte, masírujte, masírujte
● Efektov pomarančovej pokožky, čiže celulitídy, sa v priebehu necelého mesiaca síce nezbavíte, ale neestetické hrbolčeky môžete trocha zmierniť. Napríklad masážami. Môžete na ne použiť špeciálne pomôcky alebo sa masírovať ,,vyzbrojená“ iba aromatickým olejčekom.
 ● Najlepšie sú olejčeky, ktoré pokožku  zároveň uvoľnia – napríklad citrusový, ružový, levanduľový.
● Takisto sa môžete masírovať pomocou hotových anticelulitídových preparátov z parfumérie alebo lekárne. Niektoré (aspoň podľa príbalových letákov)  sľubujú viditeľné výsledky už v priebehu dvoch týždňov.
● Nezabúdajte, že k zhoršovaniu celulitídy prispievaj najmä mastná, ťažko stráviteľná a vysokokalorická strava. Z jedálneho lístka vyškrtnite vyprážané mäso, pečivo hrubo natreté maslom a sladkosti.
● Objedať sa môžete zeleninovými šalátmi a kvasenou kapustou alebo uhorkami. Majú vynikajúci vplyv na trávenie a dobre fungujúce trávenie je najlepšia cesta k peknej pokožke.

Solárium? Opatrne!
Možno premýšľate aj o zlepšení farby pokožky. Ktorá z nás by nechcela mať bezchybnú, broskyňovú pleť? Chystáte sa bežať do solária  a čo najviac opáliť? Nerobte to! Solárium vám môže uškodiť rovnako ako slnko. Preto, keď už do solária, tak iba tam, kde majú bezchybné zariadenie a vhodne zaškolený personál.


 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!