lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 30 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 06. December, , Dnes oslavuje Mikuláš
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Za teplom

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 18.12.2003
späť
Späť

Poslať
 

Možno sa vám v týchto zimných mrazoch zacnelo po teplom mori a vyhriatom piesku. V dnešnej dobe je výber veľký, ide o to nájsť tu správnu zem a zbytočne pritom neutratiť.

Stredozemné more 
Bude to pravdepodobne to prvé čo vám napadne. Ak sa však necháte zlákať vidinami vodných radovánok, trpko to oľutujete. Pobyt v tejto časti sveta v zimných mesiacoch nie je žiadna výhra. Všimnite si ponúk cestovných kancelárii na toto obdobie. Budú v nich vychvaľovať príjemnú stredomorskú klímu, dlhé prechádzky na prázdnych plážach(čo bude určite pravda), ale o kúpaní alebo väčšom opaľovaní ani slovo. Vedia prečo.

Červené more
Pravdu povediac, je to najbližšie zimné kúpanie. Do úvahy prichádza predovšetkým egyptské letovisko. Počas celého roka tu teploty neklesajú pod dvadsať stupňov, čo pri intenzívnom slnení zaručuje príjemný pobyt na suchu i vo vode.

Perzský záliv
Zabudnite na ropu a nechajte sa prekvapiť. Aj keď to na prvý pohľad nevyzerá ako veľká exotika, je to lietadlom asi rovnako ďaleko ako na Kanárske ostrovy. Najčastejším cieľom bývajú Spojené arabské emiráty. Turistov sem láka predovšetkým bezpečnosť, poriadok a vysoká úroveň služieb. More je teplé (možno až príliš) a teploty vzduchu bývajú na hranici únosnosti. A nedajte ani na povery, že aj cudzinky tu musia chodiť zahalené.

Indický oceán
Táto časť svet ponúka hneď niekoľko zaujímavých letovísk. Thajsko sa stalo už stálicou zimných pobytov. Teplo tu budete mať zaručené a naviac Thajsko nepatrí medzi drahé krajiny. Ak je reč o Indickom oceáne, nedá sa nespomenúť známy trojlístok: Maurícius, Seychely a Maledivy. Všetky tieto krajiny majú jedno spoločné- dovolenka bude zaručene skvelá, ale za predpokladu, že vám nevadí ich cenová kategória. Vody Indického oceánu obmývajú aj časť Južnej Afriky, ktorá sa za posledné roky stala obľúbeným miestom, takže turistický priemysel tu má výbornú úroveň.

Karibik
Kto si v zime vyberie niektorý z ostrovov Karibiku, nebude ľutovať. Klíma a voda, jedna báseň a hurikány, sú v tomto ročnom období ďaleko. Väčšinou sa budete musieť zmieriť s pobytmi v „beach resorts“, čo sú viac-menej uzavreté turistické dedinky na brehu mora, kde máte zabezpečenú dobrú úroveň služieb, a zároveň ste dobre odstrihnutí od okolitej biednej reality, ktorá by mohla narušiť ilúziu tropického raja. K obľúbeným miestam patrí v posledných rokoch Dominikánska republika.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!