lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 29 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 28. Január, , Dnes oslavuje Alfonz
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Nebojte sa dať si zmrzlinu v zime

  Spracoval(a) : Simona Párnická
Dátum : 12.12.2006
späť
Späť

Poslať
 

Možno si poviete, že v decembri to nie je práve najšťastnejší nápad. Ak teda nechcete dostať riadnu angínu. Aspoň tak sa to traduje v našich zemepisných šírkach. Neraz môžeme počuť, ako mama karhá svoju ratolesť: „Vidíš, hovorila som ti, nejedz ten nanuk. Teraz ťa bolí hrdlo a kašleš.“ Ale je to skutočne  tak?

Možno vás prekvapí, že najviac zmrzliny v Európe sa skonzumuje v chladnej Škandinávii. Fín zje ročne 13 a Švéd 11 litrov zmrzliny. Oproti tomu Taliani a Španieli len 7 litrov. Priemerná spotreba na Slovensku je ešte nižšia, iba 5 litrov. Pritom sa vôbec nedá povedať, že by Slováci vďaka tomu boli menej často chorí. V tomto svetle tradičná predstava, že zmrzlina patrí len k letu, má poriadne trhliny.

„Často dostávam otázku, či možno dostať angínu po zjedení zmrzliny,“ hovorí MUDr. Ľubica Šuchová. „Možno niekoho sklamem, ale príčinou žiadneho infekčného ochorenia horných dýchacích orgánov, či už je to angína alebo chrípka, nemôže byť konzumácia zmrzliny. Tieto ochorenia vyvoláva infekčný angens, čiže vírusy alebo baktérie, s ktorými organizmus musí prísť do styku, aby ochorel. Ak sa tak nestane, človek môže, obrazne povedané, zjesť aj desať litrov zmrzliny a určite neochorie.“

Zmrzlina sa pre väčšinu z nás spája s letom, slnkom a prázdninami. Jej chuť na jazyku nám dokáže evokovať príjemné zážitky z prázdnin alebo dovolenky podobne ako pozeranie fotiek. Tak prečo si ich nedopriať aj počas sychravých, alebo mrazivých dní? Kúsok leta si môžeme uložiť a kedykoľvek vytiahnuť z mrazničky.

Staré ruské porekadlo hovorí, že zmrzlina sa je v zime a čaj pije v lete. Organizmu oveľa viac škodí prudké striedanie teplôt. „Či už budete jesť mrazené výrobky za horúceho leta alebo v mrazivej zime, dávajte si pozor hlavne na prudké zmeny teplôt. Nekonzumujte zmrzlinu pred alebo po horúcom jedle a vyvarujte sa  prudkých zmien teploty okolitého prostredia,“ radí MUDr. Šuchová. Pokiaľ sa dodržiavajú tieto zásady, zmrzlinu môžete ponechať v jedálničku bez toho, aby ste riskovali, že ochoriete.

Pokiaľ máte náladu pod psa, zlepší vám ju chvíľka pohybu, stretnutie s príjemným človekom alebo niečo dobré pod zub, napríklad zmrzlina Carte d´Or Vlašský orech. Oceníte jej skvelú chuť, ktorú má vďaka výberu tých najlepších ingredencií. Obsahuje karamelizované kúsky vlašských orechov. Ich chuť priam ideálne ladí s vianočnými sviatkami. Skúste na Vianoce po večeri servírovať práve zmrzlinu  Carte d´Or Vlašský orech a všetkých presvedčíte, že aj v zime je zmrzlina to „pravé orechové“.


Diskusia k článku:

skutocne neskutocna reklama... :-(((
Neregistrovaný - tc, 12.12.2006 09:35
To by ma zaujímalo, či za ten článok zinkasovala pakel zmrzky iba autorka, alebo aj celá redakcia. Ak je to platený PR článok, tak to bude asi v poriadku, ale malo by to tam byt uvedené, nie?
Neregistrovaný - Asia, 12.12.2006 11:56
ale ste objavili Ameriku:-))) s tou zmrzlinou v zime...a Carte d´Or sa zjavne zle predáva lebo je drahá jak sviňa, tak jej robíte reklamu...a to ste ešte nejedli orechovú z Lidla:-)))
Neregistrovaný - babinka, 12.12.2006 14:21
kokso, tak takuto reklamu som este nevidela... ine omacky ludom tlacia do hlavy...
Neregistrovaný - , 14.12.2006 16:50
bnptklz bcfrpimwj smoec jzaidwchs ivglzjq pngskt mjyuw
Neregistrovaný - tcvjd pbchwlj, 27.7.2007 20:19, vhazisb(`na`)mail.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!