lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 24 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 22 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 21. Január, , Dnes oslavuje Vincent
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Vyhladenie vrások preparátom BOTOX a DYSPORT

  Spracoval(a) : mO
Dátum : 4.12.2011
späť
Späť

Poslať
 

Aplikácia BOTOXu a DYSPORTu znamená dosiahnutie mladistvejšieho a sviežejšieho vzhľadu:

  • bez chirurgického zákroku
  • bez vzniku jaziev
  • bez testov a predchádzajúcich príprav
  • bez nutnosti rekonvalescencie po zákroku

BOTOX a DYSPORT sú obchodné názvy preparátu s obsahom botulotoxínu A. Množstvo liečivej substancie sa výrobcami udáva v rozdielnych dávkach, 1 IU (medzinárodná jednotka) BOTOXu sa rovná zhruba 4 jednotkám Dysportu. Botulotoxín A je čistý prírodný proteín, ktorý uvoľňuje svaly zodpovedné za vytvorenie dynamických (mimických) vrások, vznikajúcich v procese starnútia. Úsmev, smiech i zamračenie, ako aj iné prejavy emócií spôsobujú kontrakcie tvárových svalov, ktoré naťahovaním kože vytvárajú dynamické vrásky a línie v rôznych častiach tváre. Sú to hlavne vrásky na čele, koreni nosa, alebo vejárikovité línie pri vonkajších očných kútikoch („vrania noha“ - “crows feet“, angl.). Aplikáciou preparátu u klienta dosiahneme uvoľnený výraz, ktorý výrazne pomáha docieliť žiadaný prirodzený vzhľad.

Ako BOTOX a DYSPORT účinkujú?

Nízka dávka preparátu sa aplikuje tenkou ihličkou do špecifických svalov, kde dochádza k dočasnému prerušeniu nervosvalového prenosu vzruchu a tým k požadovanému svalovému uvoľneniu. Uvoľnenie svalov vedie k vypnutiu pleti, redukcii až k vyhladeniu nežiadúcich liniek a vrások.

Koľko trvá ošetrenie a čo je treba dodržať?

Zákrok trvá niekoľko minút a väčšina pacientov sa môže okamžite vrátiť k normálnym aktivitám. 4 hodiny po aplikácii sa nepredkláňajte, neľahnite si, nedotýkajte sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičujte mimické svaly v miestach, kde sa preparát aplikoval, počas 2 dní sa vyhnite nadmernej fyzickej námahe, 2 týždne neabsolvujte kozmetickú masáž a ošetrenie pleti.

Ako dlho účinkuje?

Zlepšenie vrások je vidieť už niekoľko dní po aplikácii. Efekt pretrváva 4 a viac mesiacov, ale skutočná doba účinku je individuálna. Pri opakovaných aplikáciách sa účinok predlžuje až na 9 a viac mesiacov.

Je ošetrenie bezpečné?

Originálny preparát BOTOX sa vyznačuje prvotriednou bezpečnosťou. Používa sa viac ako 15 rokov v estetickej medicíne, viac ako 25 rokov v neurológii a oftalmológii. Jeho použitie je zdokumentované mnohými odbornými publikáciami. Ošetrenie patrí medzi najčastejšie a najžiadanejšie v estetickej medicíne.

Môže sa BOTOX kombinovať s inými liečebne-korektívnymi metódami?

  BOTOX sa často používa ako súčasť kombinovanej liečby hlavne s intradermálnymi implantátmi na báze kyseliny hyalurónovej. Veľmi vhodná je aj kombinácia s laserovými ošetreniami (laserový peeling a resurfacing, neablatívna laserová fotorejuvenizácia-fotoomladenie), ako aj s lekárskym chemickým peelingom.

Je BOTOX určený iba pre ženy?

BOTOX sa aplikuje ženám aj mužom. Jeho účinnosť je rovnaká.

Kedy sa ošetrenie nevykonáva?

Aplikácia je kontraindikovaná pri infekcii v mieste plánovaných vpichov, alergii na zložky preparátu, v tehotenstve a pri kojení, u pacientov s periférnymi motorickými neuropatickými ochoreniami (napr. amyotropickou laterálnou sklerózou, motorickou neuropatiou) alebo neuromuskulárnymi junkčnými poruchami (napr. myasthenia gravis, Lambert-Eatonov syndróm), pri užívaní niektorých liekov (aminoglykozidy, aminochinolóny, cyklosporín, d-penicilamín, tubokurarín, gallamín, sukcinylcholín a iné).

Aké má nežiaduce účinky?

V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú vždy prechodné, nie trvalé. Môže to byť drobná modrinka v mieste vpichu, svrbenie, začervenanie, ojedinele prechodná asymetrická dysfunkcia mimických svalov v mieste aplikácie, ktorá je vždy reverzibilná.

Laser Centrum PARACELSI


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!