lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 7 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 24 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 22. Január, , Dnes oslavuje Zora
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Slováci minú na oslavu priemerne 26 eur

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 22.12.2011
späť
Späť

Poslať
 

Priemerná suma, ktorú minú slovenské rodiny na oslavy je 26 eur. V rodinách s deťmi od 4 do 12 rokov patria medzi najčastejšie položky detské šampanské, sladkosti či výzdoba. V rodinách bez detí dominujú ochutené nápoje, alkohol a slané pečivo*. Okrem nákupu potravín na Vianoce či silvestrovské oslavy teraz môžu zákazníci Tesco zbierať body na svoju Clubcard aj vďaka telefonovaniu s Tesco mobile.

 

„Počas plánovania osláv sa asi nikto nevyhne náročným prípravným telefonátom. Ako rodinný mobilný operátor prinášame práve pre rodiny tú najvýhodnejšiu ponuku telefonovania. Neobmedzujeme sa pritom napríklad na troch členov, ale s nami volajú všetci príslušníci v sieti Tesco mobile za 1 cent. Šetria pritom dvakrát, keďže zbierajú zároveň body aj na svoju Clubcard,“ uviedla Alexandra Grič, marketingová riaditeľka Tesco mobile.

 

Okrem nákladov na telefonovanie tvoria súčasť rodinných rozpočtov na oslavy aj nákup potravín, darčekov či baliaceho papiera. Pripraviť skvelé stretnutie a nevyprázdniť si pritom peňaženku pomôže aj týchto 7 rád.

 

Sedem tipov ako ušetriť pri veľkej rodinnej oslave

 

  1. Nezanedbajte zoznam

Často opakované a aj napriek tomu opomínané pravidlo. Vďaka zoznamu potravín a vecí, ktoré potrebujete nakúpiť sa vyhnete blúdeniu medzi regálmi a pocitu, že potrebujete naozaj úplne všetko.

 

  1. Rátajte aj so skrytými položkami

Zarátajte do rozpočtu na oslavu napríklad konfety, sviečky na tortu, baliaci papier alebo dopravu zákuskov až ku vám domov. Neprekvapí vás tak konečné zúčtovanie, ktoré môže vďaka týmto položkám výrazne narásť.

 

  1. Obvolajte príbuzných a kamarátov

Ozvite sa blízkym a kamarátom, či sa na oslavu chystajú s celou rodinou. Ak si spresníte počet hostí, nenakúpite príliš málo alebo naopak príliš veľa jedla, ktoré neskonzumujete a bude ho treba vyhodiť.

 

  1. Využívajte vernostné programy

Niektoré obchodné domy majú vlastné vernostné programy, prostredníctvom ktorých sa dá ušetriť. Zlacniť si často môžete váš aktuálny nákup alebo vďaka nazbieraným bodom aj tie ďalšie. Napríklad vďaka Tesco mobile zbierate body na svoju Clubcard za nákup SIM kariet, dobíjacích kupónov či telefónov. A s paušálom tri100 získate dokonca až 10 násobok bodov, čiže 100 bodov Clubcard každý mesiac.

 

  1. Nekupujte veci, ktoré máte doma

Ak si nie ste istí, čo sa vo vašej chladničke alebo komore nachádza, nie je nič ľahšie ako si telefonicky overiť aktuálny stav s rodinou. Vyhnete sa tak nákupom produktov „do zásoby“, ktoré často nestihnete skonzumovať kvôli dátumu spotreby.

 

  1. Volajte so svojou rodinou lacnejšie

Zvoľte si mobilného operátora, ktorý vašej rodine ponúkne najvýhodnejšie volania. Pri plánovaní oslavy tak môžete ušetriť nemalé prostriedky. Napríklad s Tesco mobile si medzi sebou voláte iba za 1 cent.

 

  1. Nakupujte včas

V dnešnej dobe  je to síce často takmer nemožné, ale nenakupujte na poslednú chvíľu. Môžete potom nakupovať aj na etapy a vystihnúť tie najlepšie ceny, prípadne si nechať čas na rozmyslenie.

 

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!