lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 9 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 24 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 22. Január, , Dnes oslavuje Zora
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
TRETINA SLOVÁKOV MINIE NA VIANOČNÉ NÁKUPY AŽ 400 EUR

  Spracoval(a) : Momika
Dátum : 12.12.2013
späť
Späť

Poslať
 

Na Vianoce sme štedrí! Tretina Slovákov obyčajne minie na vianočné darčeky sumu do 100 €. Ďalšia štvrtina sumu do 200 € a ďalšia takmer tretina sumu do 400 €. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila Nadácia PARTNERS  v spolupráci s výskumnou agentúrou FOCUS* tento rok.

Podľa prieskumu sa Slováci snažia na Vianoce nezadlžiť. Necelá polovica na nákup použije peniaze zo svojho bežného príjmu ako sú výplaty alebo dôchodky. Úspory využívajú najmä študenti a dôchodcovia. Na koncoročné odmeny sa spolieha 10 % opýtaných – zaujímavé je, že ide najmä o ľudí, ktorí majú vyšší príjem.

Mnohí z nás si nechávajú nákupy darčekov na poslednú chvíľu a rátajú s vianočnými zľavami v obchodoch. Ako zvládnuť vianočné nákupy bez veľkého prievanu v peňaženke, radí Marek Fides, finančný odborník z PARTNERS GROUP SK.

1. Včasné plánovanie darčekov

Odporúčam si najneskôr 2-3 týždne pred Vianocami spísať zoznam darčekov, ktoré chceme kúpiť. Vyhneme sa tak  emocionálnemu nákupu v obchode, kde na nás číhajú rôzne „výhodné akcie“. Zároveň si vopred stanovme sumu peňazí, ktorú môžeme minúť. 

 

2. Pozor na dlhy

Keď budeme mať vypracovaný zoznam darčekov a predbežnú sumu peňazí, mali by sme dôkladne zvážiť, či si to môžeme dovoliť. Nakupovanie darčekov by nemalo ohroziť náš domáci finančný rozpočet. Radšej sa rozhodnime pre lacnejší darček, ako použiť peniaze z rezervy na iné účely.

 

3. Vianočné odmeny

Tie si málokto odloží. V lepšom prípade ich ľudia minú, v horšom použijú ako akontáciu pri nákupe na splátky, čím sa vďaka vianočnej odmene zadlžia. Pritom základné pravidlo finančných odmien je – polovicu si odlož, z polovice si urob radosť. 

4. Pozor na „vianočné“ akcie

Pod vplyvom reklamy sa často naše plány rozplývajú. Nie každý dokáže odolať marketingovým metódam predajcov v podobe vianočných zliav. Nedovoľme, aby pri nákupných rozhodnutiach za nás rozhodovala nedočkavosť a dojem z ponuky, ktorá sa nebude opakovať. Pocit výhodnosti vianočnej ponuky sa často rozplynie v povianočných výpredajoch. 

 

5. Menej je niekedy viac

Nezabúdajme, že darček darovaný „do srdca“ je často výnimočnejší ako ten, čo stojí veľa peňazí. Ak nám na darčeky nezvyšuje dosť peňazí, porozmýšľajme, ako iným spôsobom potešiť príbuzných a priateľov.

 

*Reprezentatívny kvantitatívny prieskum formou face to face rozhovorov realizovala agentúra FOCUS  medzi obyvateľmi SR vo veku od 18 rokov, na vzorke 734 respondentov. Realizoval sa v termíne 7. 8. – 13. 8. 2013.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!