lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 4 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 08. December, , Dnes oslavuje Marína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Čo na srdci, to na jazyku S Anetou a Janicou

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 3.12.2015
späť
Späť

Poslať
 

Jedlo spája. A našťastie pre nás všetkých spojilo aj Anetu OrosiovúJanicu Lacovú. Kreatívne, zdravšie, chutne. Po tom, čo dievčatá rozbehli školu varenia Jem iné a stali sa ambasádorkami Food Foundation Jamieho Olivera v projekte Food Revolution pre Slovenskú republiku, vydávajú úžasnú knihu plnú najrôznejších receptov S Anetou a Janicou – Čo na srdci, to na jazyku. Kniha vás bude sprevádzať počas celého roka, keďže 60 receptov je rozdelených podľa ročných období. Využijete sezónne potraviny, vyskúšate vegánske, vegetariánske, ale i mäsité jedlá. Pochutnáte si na zaujímavých šalátoch a zamaškrtíte na vychytených dezertoch a koláčoch. A aby toho nebolo málo, dozviete sa aj o ekológii, zbere a spracovaní potravín. Pozrite sa na prípravu jedla očami Anety a Janice, ktoré majú na srdci presne to, čo na jazyku. Viac na www.fortunalibri.sk.

 

Kniha plná dobrého a kvalitného jedla

 

Aneta OrosiováJanica Lacová, autorky knihy S Anetou a Janicou – Čo na srdci, to na jazyku, zastávajú názor, že jedlo lieči. Presvedčili sa o tom samy, zmena životného štýlu a správne stravovanie im totiž priniesli iba pozitíva. Nahliadnite do knihy plnej dobrého a kvalitného jedla, nad ktorým sa vám budú zbiehať slinky.

 

Autorky sa venujú ekológii, dozviete sa ich tipy a triky pri varení,  aj to, čo by vám v kuchyni určite nemalo chýbať. Recepty sú rozdelené do štyroch častí charakteristických pre ročné obdobia ako Od snežienok do Jána alebo Od žatvy po dožinky. Kvalita, chuť a sezónnosť sú na prvom mieste, preto v receptoch nehľadajte bielu múku či rafinovaný cukor.

 

Vyskúšajte niektorý z farmárskych receptov z knihy S Anetou a Janicou – Čo na srdci, to na jazyku a zistite to, čo vyhlásili samy autorky: „Bez dobrého a kvalitného jedla deň nie je ani náhodou kompletný.“

Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri s podporou partnerov Biopark, Svet Bedničiek a Elmina.

 

Vydáva:   Fortuna Libri

Rozsah:   208 strán

MOC:       16,90 €

Viac:         www.fortunalibri.sk

 

O autorkách:

Bratislavčanka Aneta Orosiová vyštudovala MBA, diplomaciu a medzinárodné vzťahy. Cestovateľka okúsila život v Bielorusku, kde sa zoznámila s lokálnymi chuťami a jedlami. Pre zdravotné problémy hľadala iné cesty prípravy jedál. Veľmi rada v kuchyni experimentuje a prepája tradičné produkty s exotickými.

 

Janica Lacová sa narodila v Martine a vyštudovala marketingovú komunikáciu, ktorej sa aj naplno venovala. A keďže stres a nepravidelné stravovanie si vyžiadali svoju daň, vďaka tradičnej čínskej medicíne zmenila životný štýl a stravovanie. Spolu s Anetou je zakladateľka značky a školy varenia Jem iné, kde učia ľudí variť chutne a zdravšie.

Od roku 2012 sú ambasádorkami projektu Food Foundation Jamieho Olivera v projekte Food Revolution pre Slovenskú republiku, majú kateringovú výrobu plnú sezónneho a kvalitného jedla pre škôlky, školy a bistrá v Bratislave a okrem školy varenia Jem iné sa venujú aj viacerým projektom v oblasti vzdelávania a gastronómie.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!