Čo nás čaká v roku 2015?
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 22.1.2001 11:24
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Aj napriek veštbám by svet nemal trpieť v tretej svetovej vojne. Nestane sa však ani rajom na zemi. Symbolom budúcnosti je podľa americkej tajnej služby globalizácia. Tá by sa mala stať jediným výraznejším trendom.Čo nás čaká podľa štúdie americkej CIA v roku 2015?

Aj napriek veštbám by svet nemal trpieť v tretej svetovej vojne. Nestane sa však ani rajom na zemi. Symbolom budúcnosti je podľa americkej tajnej služby globalizácia. Tá by sa mala stať jediným výraznejším trendom.
S ňou však prídu aj riziká. Jej výdobytky totiž budú využívať silnejúce bandy zločincov a teroristov.
Najväčšou hrozbou pre ľudstvo však bude nedostatok pitnej vody. Smäd vraj bude trápiť až tri miliardy ľudí, teda takmer polovicu planéty. „Voda bola už v minulosti príčinou sporov, nikdy však nebola v pozadí otvoreného medzinárodného konfliktu. S ubúdajúcimi zásobami v období do roku 2015 možnosť takéhoto konfliktu narastie,“ píše CIA.
Zmení sa rozloženie síl. Dirigentom budú naďalej Spojené štáty americké, ich vplyv však bude mierne klesať. Doťahovať sa bude rozšírená Európska únia. Najviac otáznikov visí nad Ruskom a Čínou.
Rusko už pravdepodobne nebude nebezpečné pre svoju silu, ale skôr pre svoju narastajúcu slabosť.
Čína bude určite vyspelejšia, ale nevie sa, kedy zavedie demokratický systém.
Európa bude akousi oázou pokoja.
Mala by patriť medzi tie oblasti, ktoré dokážu čeliť aj prípadným finančným krízam.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.