Vaše ideálne šaty
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 13.8.2001 12:36
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Určite sa to stalo už aj vám. Kúpili ste si prekrásne šaty, za ktoré ste zaplatili veľa peňazí/ podobné mala na prehliadke aj Kate Mossová/, ale nikto vám ich nepochválil, naopak, mnohí ťažko zakrývali úškrn. Možno ste si pri ich kúpe ani uvedomili, že každý typ ženskej postavy si “pýta“ čosi iné.

Ako si vybrať ideálny strih šiat? Je to vcelku jednoduché. Skúste sa riadiť našimi radami a výsledok vás milo prekvapí.·Šaty by v prvom rade nemali byť ušité z nepoddajného, tvrdého materiálu. Omnoho vhodnejšie sú ľahké, splývavé látky. Ak snívate o sexy obtiahnutých šatách, rozhodnite sa pre stretch alebo úplet.
·Vyberajte si strihy, ktoré lichotia vašej postave. Čo to znamená? Ak máte štíhly pás, zdôraznite túto prednosť a vyberte si vestičku alebo bundu s opaskom. Môžete sa pochváliť ideálnymi nohami? V tom prípade ich nezakrývajte dlhou sukňou. Nariekate nad postavou pripomínajúcou hrušku? Vaše úzke ramená, malé poprsie a široké bedrá sú ako stvorené pre blúzu – halenku s malými vypchávkami.
· nech už máte akúkoľvek postavu, nedajte sa zlákať k noseniu beztvarých vrecovitých šiat. Vyberajte si radšej mierne vypasované modely so šikmým strihom spodného dielu a záševkami na prsiach. Pekne priliehajú a súčasne diskrétne modelujú postavu.
· Neverte, že iba tmavé farby zoštíhľujú. Módne pastelové farby dodávajú tiež dojem hĺbky a éterického vzhľadu. Treba si však vybrať správny vzor.
·Ak obľubujete vzory, nezabúdajte, že veľké a výrazné vzorky rozširujú. Ak chcete vyzerať štíhlejšie, vzor by mal byť malý a omnoho tmavší ako základ. Vhodné sú aj pásiky.
·Používajte triky, ktoré maskujú menšie chybičky postavy, napríklad asymetrické línie postavu zoštíhľujú a nazbierané dekolty zväčšujú poprsie. Vidíte, ako málo treba na to, aby ste si vybrali ideálne šaty? Tak teda – do toho!©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.