Celý rok dovolenka
Autor(ka) : Martina Jeníková
Dátum a čas : 12.9.2002 00:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Z letnej dovolenky sme si priniesli pozitívnu energiu. Nedovoľte, aby vám túto cennú korisť ukradli už prvé týždne v práci. Bojujte s rutinou a doprajte si letné radovánky po celý rok!

Z letnej dovolenky sme si priniesli pozitívnu energiu. Nedovoľte, aby vám túto cennú korisť ukradli už prvé týždne v práci. Bojujte s rutinou a doprajte si letné radovánky po celý rok!

Oddeľujte príjemné od užitočného. Pracujte, ale nezabúdajte na príjemné zážitky. Každý deň si urobte pol hodiny ,,dovolenky“ Využite tento čas na to, čo vám spôsobuje radosť: choďte na prechádzku, počúvajte hudbu alebo si poležte vo vani s maskou na tvári.
Zmeňte niečo vo svojom živote. Zmena pôsobí relaxujúco. Preto po návrate z dovolenky hľadajte nové aktivity a výzvy. Začnite sa učiť cudzí jazyk, zapíšte sa na kurz tanca alebo do autoškoly. Je to vynikajúca protiváha ku každodenným, monotónnym povinnostiam, ktorá vám umožní uvoľniť sa a dodá vám energiu.
Zabávajte sa. Snažte sa ušetriť si čas na spoločenské stretnutia. Nie je to pohodlnosť ani lenivosť, ale spôsob, ako sa odreagovať od únavnej celotýždňovej námahy. Organizujte večierky, poobedňajšie čajové ,,dýchanky“,  navštevujte priateľov, nájdite si čas na kino a výstavy. Po únavnom dni si dohovorte s kamarátkou návštevu kina alebo večeru v príjemnom prostredí.  Od dobrých priateľov načerpáte pozitívnu energiu. Spoločenskí ľudia sú psychicky silnejší a dokonca sú aj odolnejší voči partnerom alebo manželom.
Udržiavajte dovolenkovú romantiku so svojim partnerom alebo manželom. Z času na čas si zorganizujte víkend len vo dvojici. Žiadne povinnosti, telefóny ani rodinné obedy. Zašite sa doma, alebo si rezervujte izbu v horskom hotelíku. Romantické chvíle vás oslobodia od manželskej nudy, žehlenia, varenia a a prania.
Šetrite sa. Svet sa azda nezrúti ak namiesto pripravovania večere, zoberiete rodinu na pizzu. Nesnažte sa pracovať na niekoľko úväzkov, každý deň variť obed, venovať sa deťom, športovať a prečítať si vychytené knižky. Každý deň si určite iba jednu, najdôležitejšiu činnosť a snažte sa ju vykonať čo najlepšie.
Tešte sa a smejte sa. Smiech je šport dostupný pre každého. Organizmu dáva toľko, čo solídna dávka joggingu. Vyhľadávajte spoločnosť veselých ľudí a pozerajte komédie. Psychologické výskumy dokázali, že veselí ľudia sú považovaní za inteligentejších. Ľahšie nachádzajú prácu a dosahujú pracovné úspechy.
Pochodujte, behajte, cvičte. Nedovoľte, aby vaše svaly po dovolenke v nečinnosti ochabli. Keď bolia, to nie je to dôvod vynechať tréning. Tri dvadsaťminútové dávky intenzívneho pohybu počas týždňa vás odmenia pružnou, štíhlejšou postavou a patričným sebavedomím.

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.