Značka: Star
Autor(ka) : Kristína Farkašová
Dátum a čas : 14.11.2002 00:00
Kategória : Osobnosti
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Za ani nie dva roky interpretka Oops!... I Did It Again dostala adolescentov na celom svete k svojim nohám. Jej triumf však neprišiel zo dňa na deň. Britney bola pripravovaná na zdolávanie výšok. Od detstva nepoznala oddych, iba každodenný tréning s otcom, mamou, agentmi. Zázračné dieťa napokon poctila aj Madonna.

Za ani nie dva roky interpretka Oops!... I Did It Again dostala  adolescentov na celom svete k svojim nohám. Jej triumf však neprišiel zo dňa na deň. Britney bola pripravovaná na zdolávanie výšok. Od detstva nepoznala oddych, iba každodenný tréning s otcom, mamou, agentmi. Zázračné dieťa napokon poctila  aj Madonna.

Rio de Janeiro. Neznesiteľná horúčava. Dvetisíc ľudí si prišlo pozrieť  Britney Spearsovú na rockovom festivale v Riu. Je 18. január. Len pred niekoľkými minútami mladá popová hviezda   vyhlásila pred novinármi z celého sveta, že nahrá duo so svojím idolom Madonnou. Tomu sa povie uznanie. Ciccioneová vzala Spearsovú pod svoje ochranné krídla. Pripomína jej vlastné začiatky. Britney vo svojich  19 rokoch  už predala 35 miliónov albumov, jej majetok sa odhaduje na 100 miliónov frankov a takmer 150 rôznych výrobkov (vankúšiky, bábiky, odevy...)  nesie jej značku. Takýto  bleskový nástup však nebol náhodný. Naopak, mladá speváčka mala už od narodenia svoj osud predurčený: bude star.

Ako sa rodí hviezda
Narodila sa v juhoamerickom mestečku Kentwood, ktoré má asi  1500 duší a je známe minerálnou vodou a mliekom. Jej matka bola učiteľkou a otec pracoval v stavebníctve. Ona je skôr posadnutá už od detstva umením. Veľmi skoro sa začala natriasať v rytme Madoniho hitu Like a Virgin a pospevovať si pred svojimi plyšovými medvedíkmi.  Rodičia v nej uvideli  zázračné dieťa a najmä matka zacítila, že americký sen majú na dosah ruky. Britney má potenciál, z ktorého treba ťažiť. Ako dvojročnú ju prihlásia na hodiny tanca. O tri roky už stojí na pódiu. Jej matka pripraví na konci roka predstavenie, ktoré sa hrá v kentwoodskom kostole a v ktorom vystupuje aj jej dcéra, hrdinka jedného čísla. Britney v princeznovských šatách si získa celé mestečko. Záverečný potlesk povzbudí rodičov Britney, aby vo svojom úsilí pokračovali. Rozhodnú sa rozšíriť jej formáciu o gymnastiku. Cesta autom tam trvá hodinu a pol, ale Spearsovcom na tom nezáleží. Pre úspech sú schopní všetkého. Odopierajú si všetko, dokonca sa zadlžia.
Najbližší cieľ  je Dairy Festival v Kentwoode, ktorý si nenechajú ujsť. Vystupujú tam  budúce lokálne hviezdičky. Britney má šesť rokov. Vystúpi v speváckej súťaží a vyhrá. Dievčatko si začína robiť meno, zadarmo vystupuje na plantážach, boduje  v rádiu. Už jej chýba len účasť v televízii, ktorá je najmocnejším médiom Spojených štátov. Rodičia hľadajú vhodnú príležitosť. Osemročná Britney absolvuje skúšky pre  Mickey Mouse Club, ktorá  patrí k najsledovanejším reláciám kanála Disney Channel. Výsledok? Zamietnutá pre nízky vek. Jeden člen poroty sa však skontaktuje s istým umeleckým agentom v New Yorku. Spearsovci si požičiavajú na vlakové lístky. „New York bol ako cudzia krajina,“ spomína speváčka. Tam zoženú agenta pre svoju malú a plní nádeje sa vrátia domov. Lenže, nič sa nečrtá. A tak sa ju rozhodnú predstaviť vo vysielaní Hollywood Star Search. Britney v prvom kole vyhrá, v druhom prepadá. Ale je dôležité, že bola na obrazovke. Nasledujú televízne reklamy, uvádzanie miestnych podujatí a prvé honoráre. V roku 1992 dokonca účinkuje v jednej hudobnej komédii v New Yorku. O rok neskôr opäť skúša šťastie pre Mickey Mouse Club. Bingo: je prijatá. Dva roky uvádza vysielanie spolu s Justinom Timberlakeom, ktorý sa potom stal lídrom skupiny N´Sync a jej milencom. Je priateľkou všetkých detí, kamarátkou Mickeyho, Pluta, Donalda. Skrátka typická Američanka strednej vrstvy: sympatická, blondína, dynamická a zdravá. Stáva sa idolom  mládeže.

V pätnástich rokoch však musí odovzdať štafetu mladším animátorkám. Neprekáža jej to, pretože Louis Pearlmann, najrenomovanejší hľadač talentov  v Spojených štátoch, ju chytil za ruku. Cíti zlatú žilu. Jeho cieľ? Urobiť z nej sólo Spice, akúsi kondenzovanú podobu Spice Girls. Po tvrdej príprave a la vojenské komando (tanec, spev, look) môže Britney vzlietnuť k sláve. Posiela svoje nahrávky do hudobných vydavateľstiev. „Tušili sme, že je to bojovníčka, že horí nadšením,“ komentuje Steve Lunt, umelecký riaditeľ Jive Records. Podpíše s ňou zmluvu, nájde jej hudobný štýl a ponúkne jej tanečný kurz v slávnom Brodway Dance Center v New Yorku. Stroj bol správne naštartovaný. Britney sa stane vzorom pre mladých Američanov. Zmes svätice a kokety. Páči sa všetkým. Figuruje na všetkých titulných stranách a kolujú o nej všetky možné dohady: má silikónové prsia, piercing na prsníku, chodí s princom Williamom? Má za sebou úspešnú misiu. To najťažšie ju však ešte len čaká: dokázať, že nie je len módnym, pominuteľným  fenoménom, ale že predstavuje aj niečo trváce. Ako jej vzor Madonna. To ostatné už poznáte, napokon každý deň je v niektorom časopise, vydali o nej už niekoľko kníh.
             ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.