Chiracová: najdôležitejšou vlastnosťou manželky politika je prispôsobiť sa
Autor(ka) : Jana Osuská
Dátum a čas : 7.10.2003 00:00
Kategória : Osobnosti
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Recept francúzskej prvej dámy Bernadette Chiracovej na úspech v manželstve znie: stáť pri manželovi, neotravovať ho príliš a vyvážiť svoju osobnú obeť.

Recept francúzskej prvej dámy Bernadette Chiracovej na úspech v manželstve znie: stáť pri manželovi, neotravovať ho príliš a vyvážiť svoju osobnú obeť.

 V rozhovore pre magazín Nouvel Observateur Chiracová nešetrila slovami chvály na senátorku a bývalú prvú dámu USA Hillary Clintonovú, pričom podotkla, že jej politický úspech je inšpiráciou pre ženy na celom svete. "Nie každý je ako Hillary Clintonová. Je to intelektuálka, aké som stretla len zriedkakedy," vyhlásila manželka francúzskeho prezidenta. Pri rozprávaní o úlohe manželky v politike Chiracová zdôraznila, že najdôležitejšou vlastnosťou politikovej manželky je schopnosť prispôsobiť sa.
Jacques Chirac sa v politike pohyboval väčšinu rokov z ich 47-ročného manželstva, keď prešiel ministerskými funkciami, postom parížskeho starostu a funkciou prezidenta."Hneď na začiatku som si uvedomila, že profesia môjho manžela bude aspoň z osobného hľadiska viesť k povedzme mnohým obetiam," povedala francúzska prvá dáma.Podpora manželovej kariéry je podľa Chiracovej jediným spôsobom, ako ho nestratiť.
Ďalším spôsobom na udržanie si harmónie rodinného krbu je nehovoriť vždy manželovi, že spravil chybu, alebo s ním stále nesúhlasiť. "Je možné, že sú manželia, ktorým sa to páči, avšak ja pokladám také správanie za neznesiteľné," dodala Chiracová.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.