Módna predpoveď na jar 2005 z New Yorku
Autor(ka) : Kristína Farkašová
Dátum a čas : 27.9.2004 00:00
Kategória : Móda
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Aj keď len sotva začala jeseň, tvorcovia módy už myslia na buducoročnú sezónu a vytvorili nové jarné modely. Bohato riasené sukne, šortky rôznych dĺžok, háčkované odevy, večerné šaty s obnaženými ramenami a jarné kabáty predstavené na každoročnej módnej prehliadke v New Yorku naznačili, čo sa bude nosiť na jar 2005.

Aj keď sa len sotva začala jeseň, tvorcovia módy už myslia na buducoročnú sezónu a vytvorili nové jarné modely. Bohato riasené sukne, šortky rôznych dĺžok, háčkované odevy, večerné šaty s obnaženými ramenami a jarné kabáty predstavené na každoročnej módnej prehliadke v New Yorku naznačili, čo sa bude nosiť na jar 2005.

Na nedávnej veľkolepej módnej show, ktorá trvala osem dní, predstavilo svoje kolekcie viac ako stopäťdesiat módnych návrhárov. Medzi nimi sa objavili také známe mená amerického módneho návrhárstva, ako Oscar de la Renta, Dona Karan, Carolina Herrera, Marc Jacobs, Calvin Klein a mnohí ďalší. Z farieb najvýraznejšie dominovala biela, ale často sa objavovali aj modely v bledoružových a bledomodrých farbách. Ako doplnky slúžili široké kožené opasky a stuhy previazané do mašle zvýrazňujúce pás.

K najočakávanejším prehliadkam patrila kolekcia Oscara de la Rentu, ktorý predstavil jednu z najlepších show týždňa módy. Pozornosť vzbudili odevy s farebnými geometrickými vzormi inšpirovanými uzbeckou tkáčskou technikou, háčkované svetre a biele romantické večerné šaty. Sukne v rôznych variáciách sa vyskytovali v kolekciách viacerých návrhárov.

 

 

 

 

 

 

 

Z modelov Oscara de la Rentu zaujala široká sukňa punčovej farby v kombinácii s bielym tričkom ozdobeným výšivkou. Jeho módnu show si prišli pozrieť napríklad Donald Trump, Serena Williamsová, Jessica Simpsonová a Mandy Moorová.

Obľúbený módny návrhár hollywoodskych hviezd, Marc Jacob, vytvoril optimistickú kolekciu plnú farieb. Dizajnér s prezývkou "Guru of Grunge" predstavil medziiným viacvrstvové sukne zvonového tvaru a popelínové odevy s bodkovaným i kvietkovaným vzorom, v ktorých manekýnky vyzerali ako bábiky. Na jeho prehliadke sedeli v predných radách Jennifer Lopezová, Winnona Ryderová, Liv Tylerová a sestry Olsenové.

Žena ako cestovateľka bola témou módnych kreácií Diane von Furstneberg, stálice vo svete americkej módy. Nápadité boli šaty s potlačou pasových pečiatok a kolážou turistických pohľadníc, safari košele a saténové krátke nohavice.

Z mladých tvorcov výrazne zaujali talentovaní Derek Lam, Peter Som a Zac Pose, ktorí predviedli módu, ktorá je nositeľná, zbytočne nekomplikovaná a samozrejme sexi.

Copyright©2004 TASR

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.