Výzvu aktivistov boja proti chudobe podporuje aj Schifferová
Autor(ka) : Jana Konečná
Dátum a čas : 13.6.2005 00:00
Kategória : Osobnosti
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Supermodelka Claudia Schifferová vyzvala dnes ministrov financií najbohatších štátov sveta, aby na svojom víkendovom stretnutí v Londýne upriamili pozornosť na problémy rozvojových krajín.

Supermodelka Claudia Schifferová vyzvala dnes ministrov financií najbohatších štátov sveta, aby na svojom víkendovom stretnutí v Londýne upriamili pozornosť na problémy rozvojových krajín.

Schifferová sa tým pripojila k známym osobnostiam, ktoré podporujú iniciatívu hudobníka Boba Geldofa na celosvetový boj proti chudobe. Kampaň Globálna výzva na akciu proti chudobe minulý týždeň zaslaním e-mailov ministrom financií skupiny siedmich priemyselne najvyspelejších štátov sveta a Ruska (G  podporilo vyše milióna ľudí.

Schifferová pripomenula, že keby žila v Afrike, existovalo by 20-percentné riziko, že zomrie pri pôrode alebo že sa jej dieťa nedožije piatych narodenín. Podotkla, že ak sa vplyvní politici k týmto číslam neobrátia chrbtom, je šanca, že sa na tragickej štatistike zmení aspoň niečo. Modelka dodala, že ako matka dvoch detí je pre úspech Geldofom iniciovanej kampane ochotná urobiť maximum.

Podľa údajov aktivistov kampane chudoba denne zapríčiní smrť 30.000 detí, preto sa snažia lobingom u ministrov financií a lídrov G8 dosiahnuť, aby rozvojovým štátom odpustili dlhy a poskytli im pomoc pri presadzovaní sa na trhoch vyspelých krajín.

Upozorniť na situáciu v najchudobnejších častiach sveta, hlavne však v Afrike, má aj séria koncertov Live 8, ktoré sa s hviezdnym obsadením uskutočnia 2. júla simultánne v Londýne, Paríži, Ríme, Berlíne a Filadelfii. Niekoľko dní na to - od 6. do 8. júla - sa v škótskom Gleneagles uskutoční vrcholný summit G8, ktorého hostiteľom bude britský premiér Tony Blair ako zástupca predsedajúcej krajiny.

Copyright©2004 TASR©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.