Kvet uprostred tváre
Autor(ka) : Martina Jeníková
Dátum a čas : 15.3.2001 02:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Keby vám niekto chcel nahovoriť, že to, ako vyzeráte nie je podstatné, neverte mu. Väčšinu činností, ktoré robíme sú spojené s mužmi. Či už ideme na lov, hľadať zamestnanie, či sme kolegyňami, alebo si ideme niečo kúpiť, vybaviť, dať opraviť, všade narážame na mužský svet a napriek nášmu vrodenému IQ, nás nikto nebude vnímať ako „Veľký mozog“, ale len ako babu, ktorá by stála zato, alebo aj nie.

Keďže niet škaredých žien, lebo každý typ sa páči niekomu inému, máme všetko v rukách my. Stačí, ak budete vždy upravená a budete mať správny imidž. Tvar očí ani najlepším mejkapom veľmi nezmeníte, ale hru s ústami si môžete dovoliť. Ak máte krásne oči, je zbytočne priveľmi zdôrazňovať ústa. Vtedy musia byť iba dobre živené, zdravé a svieže.
K tomu prispeje pravidelné masírovanie jemnou zubnou kefkou namočenou do medu. Med potom necháme na perách pôsobiť 10 minút. Po opláchnutí ošetríme pery hrozienkovou masťou alebo inou špeciálnou balzamovou tyčinkou. Takto pripravené jemné pery, bez trhlín a oparov / herpes/potom môžete líčiť do požadovaného tvaru. Ak sú ústa priveľké, dajú sa opticky zmenšiť, ale je to zbytočné. Dnes, keď si dávajú herečky umelo zväčšovať pery, je akákoľvek veľká pusa v móde a sexy. Horšie je to s malými alebo úzkymi perami. Tu odporúčame, kúpiť si viac farebných kontúriek a začať čarovať. Ústa treba najskôr zväčšiť tmavou kontúrkou, potom vziať ceruzku o odtieň svetlejšiu a vyplniť vykreslený priestor. Celé operačné pole treba teraz napudrovať práškovým púdrom. Potom pobozkajte papierik, aby sa masa púdru a kontúrky dobre spolu zmiešala. Napokon v tenkej vrstve naneste, „nezbozkatelný rúž“ a dielo je hotové. Niekedy je dobré zopakovať ešte jednu vrstvu púder, rúž. To preto, aby mejkap dokonale držal a nestalo sa vám, že na perách už nebudete mať rúž zato kontúrky budú svietiť ako zlá maľba. Nezabúdajte, že chcete svoju krásu využiť v svoj prospech a okolie očariť, dbajte preto, aby ste si nenamaľovali ústa ako klaun. Vždy len o kúsok väčšie ako sú vaše. Veď pery nie sú nepohyblivý obraz, ale hybná páka vašich myšlienok. Nimi dávate najavo stav svoje duše. Radosť, ale aj smútok alebo zlosť, preto nemôže časť úst bez pohybu stáť a časť sa pohybovať. Keď ste si pekne nalíčili pery, skúste sa v zrkadle chvíľu rozprávať sama so sebou, zasmiať sa, zamračiť. Ak to bude vyzerať prirodzene, všetko je v najlepšom poriadku.

Namiesto záveru pridáme niekoľko všeobecných rád. Tmavé pery, hnedé a fialové odtiene vám pridajú niekoľko rokov a tvrdší výraz./ niekedy až natvrdlý/. Krvavo červené pery si môže dovoliť málokto a treba vtedy veľmi dbať na odtieň oblečenia. Veľmi svetlý rúž nepristane bledej pleti. Čím jemnejší a mäkší tón zvolíte, tým plnšie budú pôsobiť vaše ústa. Ak vám príroda nadelila krásne ústa, stačí si ich pretrieť leskom na pery. Ak sa vám nepodarilo kúpiť odtieň, ktorý hľadáte, dajte si do hrnčeka niekoľko kúskov starých rúžov a urobte si farbu, aká vám vyhovie. Rúž potom vlejte do téglika alebo naspäť do formy a nechajte chvíľu stuhnúť v chladničke. Na nanášanie rúžu je najvhodnejší štetec. Mali by ste si zvyknúť maľovať sa štetcom, len dbajte potom na hygienu. Štetec pravidelne perte, aby sa vám do drobných trhliniek nedostávala z neho špina.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.