Dobrá jazda, dobrý zvuk
Autor(ka) : Mária Novická
Dátum a čas : 6.12.2000 02:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Predtým, ako skočíte do auta a zhrabnete najbližšiu kazetu, ktorú automaticky vložíte do prehrávača, skúste sa zamyslieť. Uvedomte si, v akej ste nálade. Hudbu, ktorú chcete počúvať prispôsobte svojmu vkusu, ale držte sa týchto zásad. Potom budete šoférovať senzačne.Predtým, ako skočíte do auta a zhrabnete najbližšiu kazetu, ktorú automaticky vložíte do prehrávača, skúste sa zamyslieť. Uvedomte si, v akej ste nálade. Hudbu, ktorú chcete počúvať prispôsobte svojmu vkusu, ale držte sa týchto zásad. Potom budete šoférovať senzačne.

Ak ste unavená:
Pustite si rýchlu a hlasnú hudbu. Podľa psychológov, sú silný zvuk a rýchly rytmus zárukou, budete bdelá, ostražitá a určite si nezahazardujete s rýchlosťou vašich reakcií. Skúste si vypočuť Chemical Brothers . . .

Ak ste nahnevaná alebo smutná:
V štúdii o efektoch jazdenia v emocionálnej situácii, odporúčajú odborníci nájsť jemnú, príjemnú hudbu, ktorá znižuje hnev. Potom nebudete jazdiť tak bezohľadne. Určite vám pomôže Kolekcia balád od Stieveho Wondera.

Ak ste práve veľmi podráždená alebo vystresovaná:
Podľa záznamu z Hawaiiskej Univerzity, je lepšie vypnúť rádio, keď sa cítite
veľmi nervózna. Ticho môže mať upokojujúce efekty, ktoré zvýšia bezpečnosť jazdy.

Relaxačná a iná ezoterická hudba, môže byť v aute nebezpečná.
Rovnako nepočúvajte v aute kazety s nahratými textami, ako sú Navždy štíhla, Učíme sa ľahko atď. Sú urobené tak, že pôsobia na vaše podvedomie a nikdy si nemôžete byť istá tým, ako zareagujete.
Ak vás v rádiu, ktoré máte zapnuté, niečo rozčuľuje, napríklad politická beseda alebo techno...rýchlo prepnite na inú stanicu.
Nervozita sa totiž prejaví aj na vašom riadení.
Keď neviete kam z konopí, spievajte si.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.