Ďalší vrah lásky
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 24.8.2001 15:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Keď mi vravela babička, že chrápanie by malo byť považované za trestný čin, nevedela som prečo je táto dobrá a tolerantná žena, zrazu taká razantná. Potom som sa vydala. Samozrejme z lásky. Manžela som s občasnými medzerami, kedy som sa venovala iným veciam, milovala. Tak ako väčšina žien. Nie smrteľne, ale normálne. Skôr ako menšie zlo. Samota a údel starej dievky sa mi zdali horšie. Roky plynuli a my sme začali starnúť. Jednej noci som sa prebudila na nepríjemný zvuk motorovej píly. Netrvalo dlho a zdroj zvuku som objavila rovno pri svojej hlave. Otvorená pusa manžela sa mi zdala ako hrôzostrašná skrýša na zlú zvukovú kazetu, ktorá ma má zničiť...

Toto bolo štádium, v ktorom som sa ešte venovala iba pozorovaniu a úvahám nad tým, či chrápal vždy a ja som mala lepší spánok, či chrápe až teraz, či mi zničil spánok, či tým príšerným zvukom nepoškodí svoj organizmus... Keď mi bolo jasné, že jeho organizmus to vydrží, ale mne úplne zničil spánok, začala som večer piť mlieko s medom a popoludní pivo. Na upokojenie. Moja postava sa krásne zaoblila na 85 kíl pri 165 cm, ale spánok neprichádzal. Ak sa mi nepodarilo zaspať skôr, ako môj drahý spustil, bolo mi jasné, že opäť sa budem celý deň pohybovať ako mátoha/ ktorá sa najedla kypriaceho prášku/ a nič dobré neurobím. Vtedy som prešla z pozorovania do útoku. Najskôr som mu chytila nos. Chvíľu sa prehadzoval, potom sa otočil a prestal chrápať. Od pocitu blaženosti nad rýchlym víťazstvom a pri predstave pokojných nocí mi horúčava zaliala celé telo. Šla som sa rýchlo osprchovať. Keď som sa vrátila manžel spokojne ležal na chrbte, ruky mal preložené cez prsia ako faraón v rakvičke a z otvorených úst vydával zvuky ako kanadský drevorubač. Čerstvo osprchovaná a voňavá som si sadla na pelasť a začala som pískať, cmukať, sssśśśśśkať, neskôr plakať od bezmocnosti a búchať päsťou do jeho ramena, len aby som aj ja ublížila jemu, tak, ako mi on ubližoval každú noc. Závidela som kamarátkam, ktoré muž tlčie. Bitku dostávali raz za týždeň, ja som trpela denne. Dnes som šťastne rozvedená. Svojho dobrého manžela som znenávidela počas prebdených nocí. Sexuálny apetít som stratila po dvoch prebdených mesiacoch.
Dnes viem, že pri prieskumoch štvrtina dvojíc žijúcich pod jednou strechou vyhlásila, že chrápanie zničilo ich sexuálny život, pričom viac ako polovica označila tento problém za príčinu hádok. Desatina z 1000 opýtaných párov začala kvôli chrápaniu dokonca uvažovať o rozchode s partnerom. Denise Knowlesová z centra pre partnerské vzťahy Relate, ktoré robilo výskum o chrápaní vo Veľkej Británii tvrdí, že ak chrápuci ignoruje žiadosť partnera, aby s problémom niečo urobil, je to dôkaz nedostatku jeho ohľaduplnosti, čo sa potom prenáša aj do iných oblastí vzťahu a vzťah výrazne zhoršuje.
Podľa výsledkov jej prieskumu musí až 80 percent párov spať kvôli nepríjemnému zvuku oddelene/ V Británii si to môžu dovoliť, naše byty sú trocha iné/ a 40 percent si myslí, že chrápanie nepriaznivo ovplyvnilo ich vzťah s partnerom.
Chrápanie je peklo s jednoduchým riešením. Stačí navštíviť lekára. Nikdy nepochopím, prečo sa tomu tí muži tak bránia.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.