História bikín
Autor(ka) : Silvia Petrasova
Dátum a čas : 21.6.2001 03:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Milujete bikiny? Máte krásnu postavu a rady ju ukazuje v dvojdielnych plavkách, alebo ste milovníčkami dvojdielnych plaviek bez ohľadu na postavu, poprípade ste chlap a vtedy je celkom jasné, že k bikinám máte kladný vzťah. Tak, či onak, nezaškodí vám zopár informácií o histórii bikín.

1 milion rokov pred naším letopočtom
Praveké ženy si za dlhých večerov chystali bikiny zo zvieracej kože. Najvhodnejší bol leopard, blondínky neohrdli ani panterom. Pre moletky sa šili robili z kože mamuta.

rok 1350 pred naším letopočtom
Mladý faraón Tutanchámon sa lúči so svetom, jeho hrobku zdobia postavy v bikinách.

rok 1271
Marco Polo prišiel do Číny. Po pár dňoch zistil, že Číňanky nenosia bikiny, rýchlo sadol na loď a šup naspäť do Benátok.

rok 1590
V Európe je na ústupe temný stredovek a génius Leonardo Da Vinci skicuje prvé telo v bikinách. Na to, že vraj bol homosexuál, sa zdá, že k ženskému telu mal kladný vzťah.

rok 1796
Napoleon Bonaparte prináša svojej milovanej Josefíne z brehov Nílu bikini. Aj keď jeho vojaci prehrali, chlap to bol veľkorysý, možno preto, lebo Jozefína vedela ako na to. Neustále ho podporovala v jeho snahe stať sa cisárom.

rok 1946
Parížský módny návrhár Louis Reard predstavil po prvý raz dvojdielne plavky, ktoré pomenoval podľa atolu v Tichomorí. Napriek odporu svetovej verejnosti Američania tento krásny atol zničili odpaľovaním atómových bômb. Od tohto roku na svet útočia sexbomby v bikinách.

rok 1951
Bikini sú zakázané. Vraj nepatria na predvádzacie móla.

rok 1957
V bikinám dáva opäť zelenú Brigitte Bardotová ve filmu "A Boh stvoril ženu". Všeetky mladé devy chcú byť ako ona. Len máloktorej sa to podarí, obchodníci si od radosti medlia ruky.

rok 1960:
Brian Hyland spieva: "Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini," a tinejdžery objavujú krásu opáleného tela v dvojdielnych plavkách. Už ich nosia aj malé dievčatká do piesku.

rok 1964
Občas sa ukážu monokiny alebo „ hore bez“. Napriek tomu, že nás Boh stvoril nahých, Vatikán zúri.

Rok 1977
V Rumunsku sa nesmiete ukázať na pláži v bikinách, za dvojdielne plavky a minisukňu berú ľudí na výsluch.

rok 1983
Carrie Fisherová v úlohe princeznej Leiy nosí vyšperkovanou podobu bikin v "Návrate Jediho". Film sa stáva najúspešnejším dielom Lucasovej trilógie Hviezdne vojny.

rok 2001
Bikiny, dokonca aj ich športová variácia, ktorú zaviedla v roku 1993 Královna beach volejbalu Gabrielle Reeceová, sú naďalej in. Monokinám odzvonilo, hoci niektoré ženy sa ich nevedia vzdať. Priveľa slnka škodí a možno už na budúci rok sa začne písať história plaviek od päty po hlavu. Zatiaľ si užívajte v obľúbených bikinách.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.