Leto je tu – módne hity
Autor(ka) : Silvia Petrasova
Dátum a čas : 27.6.2001 13:26
Kategória : Móda
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Aj keď sa počasie nevie umúdriť, je jasné, že pršať nemôže večne a o pár dní bude treba vytiahnuť najhorúcejšie letné módne novinky. Čo musíte nutne zohnať za tých pár dní, ak máte byť v lete dokonale „in“? V prvom rade šortky! Krátke a ešte kratšie nohavice, ktoré môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu: riflovina, čipka, mikrofáza, pletenina… Farby sivyberajte popdľa doplnkov, ktoré máte v skrini. Rozhodne neminiete módny cieľ, ak si vyberiete kvety, alebo šachovnicový vzor, bieli, čiernu, červenú, ružovú.. Strih nemusí byť klasický rovný. Ujali sa aj vysoko vykrojené šortky. Dôležité je, aby zaujali nejakým neobvyklým detailom. Šortky prenikli tento rok aj do najvyššej spoločnosti a v čiernom, či ligotavom prevedení sa hodia aj na večierky. V tom prípade však nepodceňte kvalitu materiálu a šortky doplňte luxusnými ihličkami .

Ku “kraťasom „ ako sa familiárne šortky nazývajú, budete potrebovať: buď tričko nad pupok, alebo dlhé tričko z transparentného materiálu a na deň podprsenku v rovnakej farbe, či vo farbe šortiek.
Podprsenka sa pre toto leto stala normálnym odevom, preto ju vyberajte veľmi pozorne. Mimoriadne módne sú podprsenky, ušité buď z lesklých materiálov, alebo farebné /kvietkované, bodkované, štvorčekové – nepriesvitné!/ – plavkového strihu. Jednoducho také, ktoré sú vhodné na transparentné nosenie.
Hitom leta sú tričká s obrázkami, aké sme nosili, keď sme boli malé dievčatká. Obrázky čohokoľvek, od Madonny po infantilné rybky aj s akváriom, sú súčasťou letnej výbavy aj už dávno nie násťročných. Posledným hitom medzi tričkami k šortkám, či letným sukniam je asymetria a šialené rázporky.
Asymetrické môžete mať rovnako dobre tričko, blúzku, šaty, či sukňu. Táto móda určite poteší ženy, ktoré vedia zaujímavo experimentovať so šatkami. Zo šatky sa dá vytvoriť letný módny hit, ktorý by vám mohol závidieť aj Gucci. Z obľúbenej šatky si urobíte top k šortkám tak, že ju preložíte do tvaru trojuholníka, horné konce si uviažete kolo krku a konce na prepone si uviažete vzadu na chrbte.
S rázporkami je to zložité. Z bokov sukní sa presunuli všade. Môžete ich mať nad prsiami, na ramenách, na chrbte, namiesto rukávov, na nohaviciach, horizontálne na sukni. Dokonca sú mimoriadne módne aj šaty, ktoré sa skladajú len z rozparkov. Ak vám v skrini visia šaty, ktorým niečo chýba, ale vy ich máte rady, vezmite do rúk nožnice, či žiletku a urobte z nich hit leta poriadnym prestrihaním. Samozrejme sa pred tým pozrite do zrkadla, aby ste si náhodou nevytvorili otvor priamo na problémovej oblasti. Rez môže smerovať ktorýmkoľvek smerom. Mimoriadne efektne sa dierky uplatňujú na odevoch z rifloviny, ale fantázii sa medze nekladú.
K tomu všetkému si prichystajte pár správnych opaskov, okuliare a šperky, o ktorých sme už na stránkach Lady písali a leto sa môže začať krútiť vo svojom bláznivom rytme.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.