Vaša obľúbená šálka čaju
Autor(ka) : Eva
Dátum a čas : 5.3.2015 19:08
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Čaj má mnoho tvári. Pije sa teplý i studený, zo šálky i termosky, bylinkový aj ovocný, v práci či v kruhu rodiny. Čaj pijú malé deti, dospelí i starší ľudia. Je to nápoj vhodný skutočne pre každého, a preto má nespočítateľne veľa príchutí. Nalejte si aj vy ten, ktorý máte najradšej!

Čaj má mnoho tvári. Pije sa teplý i studený, zo šálky i termosky, bylinkový aj ovocný, v práci či v kruhu rodiny. Čaj pijú malé deti, dospelí i starší ľudia. Je to nápoj vhodný skutočne pre každého, a preto má nespočítateľne veľa príchutí. Nalejte si aj vy ten, ktorý máte najradšej!

 

Kolíska čaju

Výskumníci, ktorí bádali po počiatkoch čaju zistili, že jeho pravlasťou je Barma, odkiaľ sa postupne rozšíril do Číny, Indie a Japonska. Niektorí tvrdia, že za zrod čaju môžu Číňania, ktorí jeho silu objavili zhruba 2700 rokov p. n. l. Na európsky kontinent sa čaj dostal až o necelých tisíc rokov. Spočiatku bol výsadou bohatších vrstiev spoločnosti a až neskoršie sa stal dostupným aj pre nižšie skupiny obyvateľstva.

 

Čaj má mnoho tvárí

Ak si chceme pripraviť čaj, v horúcej vode si vylúhujeme listy alebo plody rastlín, a to buď čajovníka, rôznych bylín, či sušeného ovocia. Čaje  možno rozdeliť na základe viacerých delení. Základné skupiny čajov sú zelené, biele, čierne, žlté a polozelené čaje. Už tradičnými kvalitnými čiernymi čajmi sa stali čaje Lipton Yellow Label, ktoré sú umiestnené v dvojkomorových čajových vrecúškach. Tajomstvo ich lahodne prenikavej chuti spočíva v dôkladnom výbere tých najčerstvejších čajových lístkov, ktoré sú ihneď po zbere lisované na čajových plantážach. Rozoznávame i ovocné a bylinné čaje, čaje Earl Grey (čierne čaje s bergamotovým olejom) a čaje svojrázne miestom pôvodu a metódou spracovania – Darjeeling, Ceylon,  Assam, RED tea a Maté. Nemusíte však siahnuť len po tradičných a overených čajových príchutiach. Výrobcovia čajov si dávajú záležať, aby pitie čajov nebolo jednotvárne a my sme mali možnosť ochutnať novú čajovú variáciu.

 

Poctivo vyrobené každé čajové vrecúško

Aby sme naše chuťové poháriky rozmaznali delikátnym a lahodným čajom, tak okrem ceny a príchute by pre nás mala byť dôležitá i jeho kvalita. Rozhodujúcim krokom je vybrať si čaj, ktorého výroba bola postavená na dôslednom procese zberu, spracovania, sušenia, triedenia a previerke kvality. Práve preto je najdôležitejšou časťou celého výrobného procesu čaju degustácia. Svetový výrobca čajov značka Lipton každú svoju čajovú zmes ochutná a až potom rozhodne, či môže byť distribuovaná ako výsledný čajový produkt nesúci značku Lipton.   ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.