Nehazardujte!
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 24.8.2001 11:28
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Posledný prípad úmrtia mladej ženy na maláriu varuje pred hazardom. Svet sa zmenšil, niet miesta, kam by sme sa nedostali, ale nie všade patríme. Príroda nám to často dá patrične najavo. Riešením je prevencia. V tomto prípade očkovanie.

Jedinou inštitúciou na Slovensku oprávnenou vydávať medzinárodný očkovací preukaz je Štátny zdravotný ústav v Bratislave. Tu vám okrem očkovania poskytnú aj aktuálne informácie o očkovacích vakcínach. Niektoré z nich totiž vzhľadom na zlý stav slovenského zdravotníctva nie sú vždy k dispozícii. Preto je potrebné sa informovať s dostatočným predstihom.
Ak sa chcete dať zaočkovať potrebujete potvrdenie od vášho lekára o tom, že ste neboli očkovaní počas posledného mesiaca. V prípade, že ste očkovaní boli, musíte doniesť potvrdenie o druhu vakcíny, termíne a chorobe, proti ktorej ste boli zaočkovaní. Nezabudnite na kartičku poistenca. Hoci väčšina očkovaní je bezplatná, radšej sa spýtajte, koľko budete potrebovať peňazí, aby ste neboli nemilo prekvapení.
Ak Štátny zdravotný ústav má nedostatok vakcín a váš čas súri, zistite si, či vás nemôžu zaočkovať aj na letisku vo Viedni / Schwechat/, pripravte sa však na to, že si očkovanie zaplatíte. Cena vakcíny, trebárs, žltej zimnice je napr. 550Ats).príjemnú dovolenku.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.