Rozžiarte svoju tvár
Autor(ka) : Silvia Petrášová
Dátum a čas : 3.12.2001 13:12
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Dokonca aj v decembri, napriek vetru, mrazu a nedostatku slnka, môže byť vaša pleť presvetlená a žiarivá. Ak máte chuť, vyskúšajte niekoľko osvedčených trikov, ktoré používajú vizážisti. Efekt vás prekvapí, a výsledok priam oslní.

FAREBNÉ KOREKTORY

Hrubšia vrstva mejkapu ako zvyčajne nezamaskuje nedostatky pleti, ale zato zvýrazní mimické vrásky. Použite radšej korektor – zakamufluje kruhy pod očami a budete môcť použiť jemnejšiu vrstvu mejkapu. Na miesto, ktoré chcete prekryť, najskôr naneste niekoľko bodiek korektorom a potom ho jemne rozotrite bruškami prstov. Zľahka poprášte sypkým púdrom. Pripomeňte si: telovou farbou korektora zakryjete kruhy, zeleným rozšírené žilky podráždenia alebo nečistoty pleti. Dobré je, dať si bledomodrý kamilkový podklad.

MOC FIALOVEJ 

Fialový púder pomôže ukryť tmavšie fliačky na pokožke, ktoré vznikli napríklad v dôsledku nadmerného opaľovania. Použite ho na konci líčenia a prepúdrujte ním zľahka celú tvár Jemný fialkový púder oživí unavenú, sivastú pokožku. Nepoužívajte ho však v prípade, ak máte veľmi opálenú tvár, pretože vtedy vám zbytočne pridá roky.         

TRIK NA OMLADENIE                                                                                    Snehobiely púder senzačne rozžiari tvár. Nanášajte ho širokým štetcom pod oči a nad lícne kosti. Rovnaký efekt dosiahnete aj svetloružovým perleťovým púdrom.

RÚŽ NA VIEČKACH

Tu je jednoduchý trik, pomocou ktorého si môžete odčarovať niekoľko rokov. Pri nanášaní rúžu alebo farby na líca trocha naneste aj na viečka. Kompaktnú farbu na líca nanášajte mäkkým štetcom, rúž nanášajte bruškami prstov a dôkladne ho rozotrite od nosa k spánkom. Vyberajte si radšej jemné farby rúžu alebo tlmené odtiene tehlovočervenej.

PERFEKTNÉ OBOČIE

Príliš svetlé alebo nevýrazné obočie je najlepšie zvýrazniť očnými tieňmi. Kajalová ceruzka, najmä čierna, dáva tvári neprirodzený vzhľad. Ak sa vám zdá, že očné tiene sú na obočí príliš nevýrazné, naneste ako podklad trochu obyčajného krému.

LIGOTAVÉ PERY

Pery pôsobia plnšie a omnoho viac sexi, ak na ne nanesiete lesk. Líčenie začnite prepúdrovaním úst. Potom ich obkreslite kontúrovacou ceruzkou. Stred vyplňte rúžom , ktorý nanesiete štetčekom a až potom naneste lesk. Vďaka nemu pery pôsobia ako mokré a súčasne plné a svieže. Keď máte vysušené a popraskané pery, líčte ich transparentným leskom jemných odtieňov.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.