Iný kraj, iný obyčaj
Autor(ka) : Martina Jeníková
Dátum a čas : 22.3.2002 00:00
Kategória : Cestovanie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Napriek tomu, že cestovanie sa stáva stále nebezpečnejším, turistov neubúda. Aj my Slováci sa čoraz častejšie púšťame do arabského sveta. Ak chceme mať z neho radosť, ak si chceme užiť farieb, vôní, chutí a zvukov tejto krásnej a pre nás exotickej časti sveta, musíme sa, najmä my ženy, na takúto dovolenku pripraviť.

Napriek tomu, že cestovanie sa stáva stále nebezpečnejším, turistov neubúda. Aj my Slováci sa čoraz častejšie púšťame do arabského sveta. Ak chceme mať z neho radosť, ak si chceme užiť farieb, vôní, chutí a zvukov tejto krásnej a pre nás exotickej časti sveta, musíme sa, najmä my ženy, na takúto dovolenku pripraviť.

Európske ženy sú v arabských zemiach považované za symbol voľného sexu a neznámej neviazanosti. Treba si uvedomiť, že pri ich zahalených, cudných  ženách, ktoré vidia iba oči manžela, naozaj pôsobíme v šortkách, tričkách a topoch ako ľahké devy. Keďže v tomto svete vládne neúcta k nevydatým , ľahkovážnym ženám / vydatá žena má na hlave šatku/, budú sa k vám podľa toho správať. Budú na vás pokrikovať, žmurkať, mľaskať a často priamo na ulici, najmä v spleti úzkych uličiek, kde nemáte kam uhnúť, alebo v prítmí obchodíkov vás chytia za zadok, či za prsia. Príčinou môže byť aj vaša príslovečná srdečnosť alebo pozitívne myslenie. Podanie ruky, úsmev a očný kontakt znamená pre týchto mužov jednoznačne, že získali vašu priazeň a preto sa musia pochlapiť. Ani pri zjednávaní cien, ktoré je tu samozrejmé, nedovoľte, aby sa vás dotýkali, alebo vás oblápali, nemusí sa to vždy skončiť „dobrou cenou“. Nezabúdajte, že ich viera im zakazuje aj taký kontakt s cudzou ženou ako je podanie ruky, alebo objatie, keď to pripustíte, stratíte ich úctu.
Najúžasnejšie je, že tu nemusí ani jedna z baculiek zaťahovať brucho a tváriť sa ako Twiggy. Arabskí muži milujú veľké zadky a poriadne baby. Ak si ich udržíte od tela, zažijete toľko obdivných pohľadov, koľko ste doma nezažili za celý život.
Takže, keď si chcete užiť tento svet v pohode, dajte si na hlavu šatku a na seba niečo voľné a splývavé, ale troška priesvitné. Najlepšou ochranou je vlastný manžel. Slnko, fantastické kúpanie, kuchyňa, historické pamiatky stoja za to. Nezabudnite, najmä pri vstupe do mešít dodržiavať všetky pravidlá. Väčšinou je pre ženy vstup zakázaný. Rešpektujte to! Vôbec, v týchto krajinách platí veľa obmedzení, ktoré sa týkajú len žien a neplatia pre mužov. Treba ich dodržiavať. Pravdou však je aj to, že niektoré štáty sú benevolentnejšie ako iné. V Iraku funguje aj mravnostná polícia, zatiaľ čo v Turecku, v Tunise a v Sýrii sú k cudzincom benevolentnejší. Arabské emiráty sú už v podstate už kozmopolitné, aj keď občianstvo tam ako cudzinka nikdy nezískate. A čo láska? Stáva sa, ako všade inde na zemi, že si napokon nájdete milenca, priateľa, či lásku medzi Arabmi. Len málokedy ide o jednoduchý a bezproblémový vzťah. K všeobecným problémom spolužitia potom pribudnú, kultúrne, národnostné, rasistické a iné motívy. Očarujúci arabský svet sa však napriek všetkým hroziacim rizikám oplatí navštíviť.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.