Vyberáme si spoločenské šaty
Autor(ka) : Natália Krížová
Dátum a čas : 18.12.2002 00:00
Kategória : Móda
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Ktorá z nás odolá pozvaniu na skvelý večierok alebo do divadla? Túžba vyraziť za zábavou prichádza spolu s dlhými zimnými večermi. Spolu s ňou sa dostavuje aj potreba vhodne sa do spoločnosti obliecť. Nuž a čo zvýrazní všetky ženské pôvaby lepšie ako vhodné večerné šaty?

Ktorá z nás odolá pozvaniu na skvelý večierok alebo do divadla?  Túžba vyraziť za zábavou prichádza spolu s dlhými zimnými večermi. Spolu s ňou sa dostavuje aj potreba vhodne sa do spoločnosti obliecť. Nuž a čo zvýrazní všetky ženské pôvaby lepšie ako vhodné večerné šaty?

Môžeme sa považovať za deti šťasteny, že bontón dnes povoľuje chodiť do spoločnosti aj v uvoľnenejšom štýle. Chystáte sa na firemný večierok alebo synovu detskú besiedku? Potom celkom stačí vymeniť si blúzku a kancelársky nohavicový kostým získa slávnostnejší ráz. Pokojne vypnite aj žehličku a získane módnu krčenú blúzku. Ďalšími novinkami sú halenky s pestrými orientálnymi  vzormi alebo košieľky s ramienkami a vodopádovým dekoltom, čiže splývajúcou látkou uprostred výstrihu. A čo farby? Najviac letí čierna, tmavočervená, zlatá a strieborná.

Žiadne prísne pravidlá
V kostýme a blúzke vystačíte aj v divadle. Ak sa však predsa len chcete cítiť slávnostnejšie, musíte trocha pridať. Najširšie uplatnenie umožňujú takzvané malé čierne šaty. Obstojíte v nich pri každej príležitosti. Ponuka je v tomto prípade naozaj neobmedzená, pretože pre malé čierne neplatí žiadny módny diktát. Každá žena si môže vybrať, čo jej najviac pristane – a práve toto kritérium by malo byť vždy na prvom mieste.

Vyberáme podľa postavy
Či už si na spoločenskú príležitosť vyberiete malú alebo veľkú večernú róbu, nezabudnite si vybrať strih, ktorý najviac vyhovuje  vašej postave. Baculatejším ramenám a rukám pristanú skôr krátke alebo dlhšie rukávy a rozhodne nie špagetové ramienka.   Máte štíhly hrudník, ale silnejšie nohy? Potom sú pre vás ako stvorené koktailové šaty s korzetovým vrchom a rafinovanou, šifónovou cípovou sukňou. A čo tak priliehavé puzdrové šaty? Isteže, sú lákavé. Ale ak máte príliš zaoblené krivky, vyberte si radšej voľnejší strih. Vyhnite sa aj ďalšiemu prehrešku – objemnejšie bruško nikdy nezvýrazňujte opaskom, pretože ten iba zvýrazní, čo by ste najradšej zakryli.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.