Milánsky dom módy chce ženám dať slobodu a praktickosť
Autor(ka) : Miriam Kuhlová
Dátum a čas : 5.10.2005 00:00
Kategória : Móda
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Nová móda z talianskeho Milána otriasla svojou obyčajnosťou nielen oči kritikov, ale aj samotných Talianov.

Nová móda z talianskeho Milána otriasla svojou obyčajnosťou nielen oči kritikov, ale aj samotných Talianov.
    
Modely z Milána patrili odjakživa k štýlovým a sexi podobám oblečenia. Tento rok ale dizajnéri deklarujú, že nemajú v úmysle diktovať ľuďom, čo si majú obliekať. Cieľom novej kolekcie na jar a leto je poslúžiť a oslobodiť.
    
"Búrame všetko, čo sme za celé tie roky vytvorili. Chceme tým ale dať možnosť ženám porušiť pravidlá," prezradil Giorgo Armani, jeden z veľkých budovateľov milánskeho mena vo svete módy. Armani sa výrazne podieľal na netradičných zmenách v šatníkoch žien a jeho nápadmi sa svet nadchýna už 30 rokov. Spolu s rastúcim významom žien v spoločnosti sa muselo meniť aj ich odievanie a Armaniho elegancii neodolala takmer žiadna skriňa.
    
"Ženy sa už nemusia obliekať podľa striktných pravidiel, aby ich svet akceptoval. Sú slobodnejšie, vedia, čo sa im hodí, čo sa im páči a podľa toho si vyberajú," vysvetľuje nová dizajnérka značky Gucci, Frida Gianniniová. Milánsky módny týždenník zmenil obsah z extravagancie na čistý pragmatizmus.
    
Zatiaľ čo iné módne domy sa budú pretekať v originalite a výstrednosti, Miláno poskytne ženám prirodzenú ženskosť a ležérnu eleganciu, ktorá má vyzdvihnúť ženu v jej ženskosti a v jej sexuálnej príťažlivosti. Všetky výklady ihrajú pestrosťou a farbami jari, dokonca i Gucci, vychýrený kráľ čiernej. Nohavice vystriedali pohodlné sukne padajúce tesne pod kolená, ozdobené volánikmi a záhybmi, ktoré majú pri pohybe nadobudnúť šarmantný kolísavý efekt.

Copyright©2005 TASR©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.