NAJLEPŠÍ TRENÉRI COCA-COLA ŠKOLSKÉHO POHÁRA NA SEMINÁRI V PRAHE
Autor(ka) :
Dátum a čas : 14.12.2005 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Dodatočný darček dostali najúspešnejší tréneri školského futbalového turnaja Coca-Cola Školský pohár pre druhý stupeň základných škôl a viacročné gymnáziá. Na trénerov zo Slovenskej a Českej republiky čakal seminár pre trénerov, v rámci ktorého mali okrem iného možnosť sledovať aj tréning AC Sparta Praha alebo sa stretnúť so šéftrénermi mládeže tohto klubu. Najväčším zážitkom pre účastníkov však bolo takmer hodinové stretnutie s trénerom Stanislavom Grigom.

Dodatočný darček dostali najúspešnejší tréneri školského futbalového turnaja Coca-Cola Školský pohár pre druhý stupeň základných škôl a viacročné gymnáziá. Na trénerov zo Slovenskej a Českej republiky čakal seminár pre trénerov, v rámci ktorého  mali okrem iného možnosť sledovať aj tréning AC Sparta Praha alebo sa stretnúť so šéftrénermi mládeže tohto klubu. Najväčším zážitkom pre účastníkov však bolo takmer hodinové stretnutie s trénerom Stanislavom Grigom.

Stretnutie s trénerom AC Sparta Praha bolo naplánované hneď po tréningu tímu A. Stanislav Griga poskytol trénerom – učiteľom telesnej výchovy mnoho praktických rád: „Najdôležitejšie je, aby školáci mali z futbalu radosť. Preto je veľmi podstatné, aby učitelia a tréneri nepreťažovali mladých futbalistov náročnými kondičnými tréningmi či cvičením v posilňovni. Pre chlapcov je veľmi dôležitá hra s loptou, spracovanie a technika. V tom vidím veľký rozdiel medzi nami a vyspelými futbalovými európskymi krajinami,  kde je tréning s loptou na prvom mieste.“
Vo veľmi priateľskej a otvorenej diskusii sa venovali aj téme - motivácia hráčov. „ Všetkým trénerom ale najmä mládežníckym, by som chcel odporučiť, aby na hráčov netlačili a zbytočne nevyvíjali napätie a stres tým, že za každú cenu musia vyhrať. Keď sú hráči v psychickej pohode, podávajú najlepšie výsledky.“ dodáva Griga

Seminár pre trénerov je tohtoročná novinka turnaja Coca-Cola Školský pohár. Pozvánku na seminár obdržali tréneri najúspešnejších tímov súťaže – regionálnych finalistov – zo Slovenskej a Českej republiky. Tréneri tu mali možnosť vymeniť si skúsenosti s trénovaním mládeže s ostatnými kolegami a získať informácie o nových metódach a trendoch tréningov od trénerov mládežníckych tímov AC Sparta Praha.

„Som veľmi rád, že spoločnosť Coca-Cola umožnila aj trénerom napredovať a zorganizovala takýto seminár. Stretnutie s trénerom AC Sparta Praha – Stanislavom Grigom bolo veľmi prínosné. Každý z nás sa snaží viesť chlapcov k čo najlepším výkonom, čo však nie je možné bez systematického trénovania. Dobrý futbalista musí mať nielen dobrú kondíciu, ale aj techniku, rýchlosť a najmä myslenie, pretože futbal sa hrá, podľa môjho názoru, v prvom rade najprv v hlave. Výborným príkladom bol Marek Mintál, s ktorým sa žiaci mali možnosť stretnúť v Norimbergu,“ povedal Milan Fuňák, tréner víťazného družstva z Vranova nad Topľou.

Prvého ročníka turnaja Coca-Cola Školský pohár sa zúčastnilo 745 škôl z celej Slovenskej republiky.  Prihlásené mužstvá boli rozdelené podľa regiónov do 32 skupín, stretli sa v prvých štyroch vyraďovacích v apríli a máji. Všetkých 32 víťazov z jednotlivých oblastí bojovalo o postup vyraďovacím spôsobom v ďalších dvoch kolách. 8 najlepších družstiev sa stretlo na veľkom finále v Senci. Víťazné družstvo, viacročné gymnázium z Vranova nad Topľou, získalo okrem iného aj zájazd do Norimbergu, kde sa stretlo s najlepším futbalistom a strelcom za rok 2004 Marekom Mintálom. ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.