Bozkávajte sa bez obáv
Autor(ka) : Jana Osuská
Dátum a čas : 11.2.2008 00:00
Kategória : Zdravie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Stomatológ Phil Stemmer, ktorý pracoval ako zubný lekár 20 rokov a špecializoval sa na ochorenia ďasien zistil, že pacienti, ktorí trpia špecifickými ochoreniami ďasien mávajú často problémy s nepríjemným zápachov ústnej dutiny. To ho viedlo k bližšiemu skúmaniu tohto delikátneho problému až ho napokon priviedlo k myšlienke založiť Centrum sviežeho dychu v Londýne.

Stomatológ Phil Stemmer, ktorý  pracoval ako zubný lekár 20 rokov a špecializoval sa na ochorenia ďasien zistil, že pacienti, ktorí trpia špecifickými ochoreniami ďasien mávajú často problémy s nepríjemným zápachov ústnej dutiny. To ho viedlo k bližšiemu skúmaniu tohto delikátneho problému až ho napokon priviedlo k myšlienke založiť Centrum sviežeho dychu v Londýne.

Nepríjemný zápach je takmer vždy následkom nedostatočnej dentálnej hygieny, ktorá umožňuje množenie baktérii v ústnej dutine. Niektoré baktérie potrebujú na prežitie kyslík, iným sa obzvlášť darí bez neho.  Všeobecne sa za príčinu považujú rozkladajúce sa zvyšky potravy, ktoré sa menia na rozličné kombinácie zlúčenín síry.

Napriek tomu, že sa s týmto problémom spája nedostatočná ústna hygiena, doktor Stemmer má skúsenosti aj s pacientmi, ktorí si čistili zuby niekoľko krát počas dňa a napriek tomu trpeli nepríjemným zápachom. V takom prípade bol problém v tom, že pacienti zubnú hygienu nevykonávali správne. Pacienti s ochorením ďasien mávajú aj štvornásobne viac baktérii v ústnej dutine, v porovnaní so zdravými  jedincami. Nadmerné množstvo baktérii sa môže vyskytnúť aj v prípade ochorení ako nádcha, chrípka, či diabetes, čím sa oslabuje imunitný systém, alebo pri nedostatočnom prijme tekutín. Všetko čo vysušuje sliznice ústnej dutiny situáciu zhoršuje- stresové situácie, pri ktorých sa znižuje produkcia slín, ale napríklad aj alkohol a káva. 

Špecialista tvrdí, že nepríjemný zápach je len v zriedkavých prípadoch spôsobený tráviacimi ťažkosťami. Na prvom mieste zostáva správna dentálna hygiena, dostatok tekutín a obmedzenie alkoholu a kávy. S týmito odporúčaniami sa môžete bozkávať bez obáv.


 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.